Dienas ziņas

Saeimas komisija atbalsta grozījumus Imigrācijas likumā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Militārais helikopters pārsteidz autovadītājus Tīnūžos

Militārā helikoptera zemais lidojums pārsteidz autovadītājus Tīnūžu pusē

Neierasts skats pirmdien, 3. aprīļa, pēcpusdienā pārsteidzis vairākus autovadītājus Tīnūžu apkārtnē – tikai dažu metru augstumā virs ceļa braucamās daļas lidoja militārais helikopters.  Armija skaidro, ka tas bija treniņlidojums, un pārbaudīs, vai tā laikā ievērotas visas drošības prasības. Bet militārās mācības turpināsies līdz 6. aprīlim, tādēļ vēl iespējami gan helikopteru, gan iznīcinātāju zemie pārlidojumi.  

 Jānis, kā jau lielvārdietis, ir pieradis ikdienā redzēt debesīs militāros lidaparātus. Bet pirmdien pēcpusdienā liels bija viņa pārsteigums, ieraugot auto atpakaļskata spogulī militāro helikopteru "Black Hawk".

"Vakardien ap pulksten 14.00, braucot no Kokneses puses, aiz Lēdmanes pagrieziena pamanīju, ka helikopters ļoti zemu man pie darba mašīnas jumta lido. Saku kolēģim – paskaties pa spoguļiem, mums helikopters sēžas uz jumta," stāstīja aculiecinieks Jānis Torganskis.

"Tas pirmais skats, kad es viņu spogulī ieraudzīju, šķita, ka busam aizmuguri aizķers – tas bija tā drusku biedējoši. Tad aizbīdījās uz malu un lidoja nostāk no mašīnas, tad jau kļuva tīri interesanti," atcerējās Jānis.

"Tad viņš tā kā nedaudz uz priekšu palidoja un turpināja lidot ļoti zemā augstumā. Sajūtas bija ļoti interesantas.

Pirmo reizi [redzu], ka helikopters tik zemu un blakus lido. [..] Sanāca, ka pretī brauca vēl viena tāda smagā mašīna, un no mūsu skatpunkta izskatījās, ka viņš aizķers tās priekšu, bet tas tā kā acu apmāns," klāstīja Jānis.

"Bija arī situācija pie elektrības vadiem, kas iet pāri šosejām. Šķita, ka trāpīs vados, bet viņš pirms pašiem vadiem parāva augšā un tad atkal uz leju," stāstīja aculiecinieks.

Kaut arī skats bijis neierasts, Jānis uzsvēra, ka helikopters nav viņam traucējis vadīt auto un satiksme noritējusi netraucēti.

"Vakardien bija arī tāds vējš normāls. Tādēļ nejutu, ka no tā helikoptera būtu kas vairāk.  [..] Tīri interesanti palika. Mēģinājām tikt viņam līdz, bet ar darba mašīnu tas nebija īsti iespējams," atzina Jānis.

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) skaidroja, ka notikušais ir bijusi daļa no mācībām "Latvian Wolf", kurās piedalās Latvijas un sabiedroto valstu gaisa spēki. Pirmdien mācību ietvaros īstenots zemā lidojuma uzdevums.

"Pēc scenārija mums bija plānots veikt pretgaisa vienībām iedomātā gaisa pretinieka identificēšanu un iznīcināšanu. Pretiniekam, ko tēloja sabiedroto helikopteri, uzdevums bija lidot pēc iespējas zemāk, lai varētu nepamanītāki radaru sistēmām pietuvoties mūsu pozīcijām," skaidroja Gaisa spēku komandieris, pulkvedis Viesturs Masulis.

NBS speciālisti izvērtēs, vai treniņlidojuma laikā ievērotas visas drošības prasības un nav apdraudēti civiliedzīvotāji.

Mācības turpināsies līdz 6. aprīlim, tādēļ vēl iespējami gan helikopteru, gan iznīcinātāju zemie pārlidojumi.

Tādēļ NBS Gaisa spēki aicina iedzīvotājus nesatraukties un ar izpratni izturēties pret notiekošo.

Aktuālā informācija par mācībām tiek publicēta arī Gaisa spēku sociālo tīklu kontos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti