To paredz otrdien, 4. aprīlī, valdības apstiprinātās izmaiņas "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtības" noteikumos.
Izmaiņas paredz, ka turpmāk valsts arī apmaksās:
- uztura speciālistu konsultācijas onkoloģisko pacientu psihoemocionālā atbalsta kabinetā, kas atrodas Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS);
- ģimenes ārstu mājas vizītes pie Covid-19 pacientiem, ārstiem izvērtējot riskus un apliecinot vēlmi veikt šādas vizītes;
- līdz 25 gadiem (šobrīd līdz 22 gadiem) pagarina valsts apmaksātu ortodontisko ārstēšanu sejas–žokļu šķeltņu gadījumā, tai skaitā smagu žokļu–sejas deformāciju gadījumā, ja ārstēšana uzsākta līdz 18 gadu vecumam.
Izmaiņas arī nosaka, ka ģimenes ārsts nav tiesīgs bērnu izslēgt no savu pacientu saraksta.
Tāpat izmaiņas paredz, ka speciālisti, kuri pakalpojumus sniedz garastāvokļa traucējumu kabinetā bērniem, būs tiešās pieejamības speciālisti, līdz ar to vairs nebūs nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums vizītei.
Ģimenes ārsta nosūtījums pie infektologa vairs nebūs nepieciešams arī personām, kuras slimo ar C hepatīta infekciju, tām infektologs būs pieejams kā tiešās pieejamības speciālists.
Savukārt RAKUS tiks veidots traheostomētu pacientu aprūpes kabinets, jo slimnīca ilgstoši saskaras ar problēmu, kas saistīta ar traheostomētu pacientu aprūpi gadījumos, kad nepieciešama izrakstīšana no stacionāra un tālākās aprūpes pēctecība.