Panorāma

Atbalsts kredītņēmējiem – risinājums vai tiesvedību risks?

Panorāma

ES aizsargās no konkurentiem īpaši svarīgas tehnoloģijas

Sāk tiesāt par piesavināšanos no NBS noliktavām

Sāk iztiesāt lietu par NBS noliktavu apzagšanu; viens apsūdzētais, iespējams, sadarbosies ar prokuratūru

Otrdien, 3. oktobrī, sācies tiesas process par preču piesavināšanos no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) noliktavām. Prokuratūra nodeva lietu tiesai par sešu cilvēku grupējumu, kas radījis 340 000 eiro lielus zaudējumus. Apsūdzētajiem otrdien bija jāierodas uz tiesu, un vismaz viens, iespējams, sācis sadarbību ar prokuratūru.  

ĪSUMĀ:

  • Tiesa sāk skatīt lietu par dažādu mantu piesavināšanos no NBS noliktavām 340 000 eiro vērtībā.
  • Lietā apsūdzēti četri bijušie karavīri un vēl divas personas.
  • Tiesa notika aiz slēgtām durvīm, advokāti un apsūdzētie lietu nekomentēja.
  • Bet viens no apsūdzētajiem atteicās no advokāta, iespējams, sācis sadarbību ar prokuratūru.
  • Prokurore sadarbību nedz noliedz, nedz apstiprina, bet paredz – lietu skatīs ilgi.

Raidījums "De facto" bija noskaidrojis, ka grupējums darbojies teju desmit gadus un starp zagtajām precēm bija arī ASV dāvinātās nakts redzamības iekārtas.   Tas bija iespējams, jo visu armijas preču uzglabāšana un uzskaitīšana bija samērā haotiska.

Prokuratūra tiesai nodeva lietu pret četriem bijušajiem bruņoto spēku karavīriem par munīcijas piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un vēl divām personām, no kurām viena apsūdzēta noziegumu organizēšanā, šaujamieroču munīcijas iegūšanā un arī to nelikumīgā vešanā pāri Latvijas robežām.

Militārās policijas un prokuratūras izmeklēšana parādīja, ka teju desmit gadu laikā no armijas bija pazudušas ne tikai ASV dāvinātās nakts redzamības iekārtas, bet arī šaujamieroču munīcija, durkļi, magazīnas, patronas un tēmēkļi.

Tika nolemts, ka iztiesāšana notiks aiz slēgtām durvīm, tiesas gaiteņos lietā iesaistītie bija nerunīgi, vien norādot, ka tiesas process varētu ievilkties.

Advokāts Aleksandrs Laiviņš tikai varēja atklāt, ka aizstāv vienu no lietā iesaistītajiem, kurš esot daļēji atzinis savu vainu.

"Tā lieta ir apjomīga kā tāda pēc savas būtības, un otrkārt, ja visas personas būs disciplinētas, varbūt tiksim galā kaut kur. Pandēmija klāt, es dzirdēju šodien no Latvijas Televīzijas," piebilda advokāts.

Cits advokāts Armands Šūmanis sacīja, ka pašlaik neko nekomentēs.  

Citi sagaidīja tiesas sākumu, slēpjot sejas tumšajos gaiteņos un tad strauji skrēja tiesas zālē.

Ne visi apsūdzētie bija ieradušies, un sēde tika pārtraukta pēc pusstundas ar lēmumu turpināt lietas skatīšanu decembra sākumā.

Bet vēl pirms tam zāli pameta advokāts Aleksandrs Laiviņš, kurš turpmāk procesā vairs nepiedalīsies, jo viņa klients atteicās no advokāta pakalpojumiem.

"Pirmām kārtām tās ir viņa tiesības, un intuitīvi es jutu, ka viņš ļoti cer [..] uz sadarbību ar prokuratūru," sacīja advokāts.

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Viktorija Džeņeva sadarbību nedz noliedza, nedz apstiprināja. Vien norādīja, ka tiesas process tik drīz nebeigsies.

"Lieta ir apjomīga, tas ir liels sējumu daudzums. Un, teiksim tā, mums ir daudz lietas dalībnieku. Izskatīšana ir atkarīga arī no dalībnieku piedalīšanās, no tiesas noslodzes," sacīja prokurore.

KONTEKSTS:

Dažādu iekārtu pazušanu Latvijas armijā atklāja sabiedrotie ikgadējā pārbaudē. Iekārtas nebija ņemtas uzskaitē un nevienam nebija nodotas atbildīgā glabāšanā.

Izmeklēšanā atklāja, ka dažādas iekārtas, tostarp munīcija, pazudusi teju 10 gadu garumā.  Četrus nu jau bijušos karavīrus apsūdz par šaujamieroču munīcijas piesavināšanos, apsūdzētajiem karavīriem par preču "sagādāšanu" no armijas noliktavas ticis maksāts. Munīcija lielākoties tirgota uz Eiropas Savienības valstīm.

Pēc dienesta pārbaudes NBS sodītas astoņas personas; augstākajai sods – rājiens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti