Panorāma

Ārsti: Ejam vēlēt, lai pēc tam prasītu atbildību

Panorāma

Panorāma

Šogad gājuši bojā jau četri velosipēdisti

Šogad uz ceļiem dzīvību zaudējuši jau četri velosipēdisti

Šogad līdz 30. maijam bijis 201 ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīti velosipēdisti. Četri cilvēki dzīvību zaudējuši (pērn – 8). Valsts policijā norāda, ka iesaistīto vidū bieži ir cilvēki bez jebkāda transporta vadīšanas tiesībām, izvēlētais braukšanas veids bijis raksturojams kā bīstams,  un arī alkohola klātbūtne mēdz būt negadījumu sastāvdaļa.

Pilsētā uzrunātie atzina, ka kopumā uz velosipēda jūtas droši, bet bīstamākās situācijas piedzīvojuši pie gājēju pārejām un uz šosejām. Andris, kurš ikdienā pārvietojas gan ar auto, gan ar velosipēdu, pauda, ka galvenā problēma ir infrastruktūra, īpaši trūkst vietas velosipēdistiem šoseju malās. 

"Ir bijis, ka man automašīna virsū uzbrauc. Pēc tam reanimācija, operācija," stāstīja Andris. "Tas bija uz Jūrmalas šosejas. Viena sieviete paskatījās atpakaļ un nepaskatījās uz priekšu, un tā slīpi uzbrauca man virsū un nācās nokrist uz asfalta."

Tagad viņš no šosejām izvairās, un velosipēds vairāk palicis kā pilsētas transporta līdzeklis.

Arī citi uzrunātie atzina, ka lielāki vai mazāki nelaimes gadījumi vai bīstamas situācijas ir bijušas. Dažkārt savas muļķības dēļ. 

              Valdemārs: "Dažkārt ir bijis, bet varbūt tāpēc, ka pats esmu pārāk agresīvi braucis un uzprasījies. Bet kopumā nav tā, ka bieži gadītos."

              Rinalds: "Man ir bijis viens gadījums, kur, braucot pāri gājēju pārējai, manī gandrīz mašīna ietriecās.  Nepamanīja, jo priekšā bija mašīna un es braucu garām. Tur bija vairāk mana vaina."

Arī tūristi jau pāris stundu laikā ievērojuši Rīgā trūkumus – autobusu vadītāji vairākkārt pamanījušies viņus nepalaist pār gājēju pārejām. 

              Anete (tūriste no Vācijas): "Autobusu vadītāji ir agresīvi, autovadītāji ne. Viņi draudzīgi. Vācijā ir labāk. Ir daudz velojoslu uz ielām, labajā vai kreisajā pusē. Jūtos drošāk."

Valsts policijā novērots, ka pēdējo gadu laikā braucēji pievērš vairāk uzmanības ceļu satiksmei, arī ķiveres tiek lietotas biežāk. Bet negadījumos, kuros gūtas traumas, apstākļi bijuši dažādi. Viena no izteiktajām līdzībām ir tāda, ka trūkst jebkāda transporta vadītāja apliecības. 

"Alkohols ir viens no iemesliem. Otrs ir paša neuzmanība vai pārgalvība, – ka es tūlīt pārskriešu, – un nepaskatās pa labi, pa kreisi," pastāstīja Valsts policijas Daudznozaru prevencijas nodaļas vadītāja Vita Vīlistere.

Policija iesaka iedzīvotājiem būt vērīgiem, rēķināties ar citiem satiksmes dalībniekiem un izmantot ķiveres, atstarotājus un atstarojošās vestes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti