Panorāma

Bērzu lapotnes noēd sprīžmeši

Panorāma

Panorāma

Latvijas Reģionu apvienība pulcējas uz kongresu

Par Latvijas Reģionu apvienības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Smiltēns

Sestdien, 3. jūnijā, notikušajā Latvijas Reģionu apvienības (LRA) kongresā par apvienības priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais partijas vadītājs, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, LSM.lv pavēstīja apvienības pārstāvji.

Kongresā par partijas domes vadītāju ievēlēta Agnese Geduševa, par valdes locekļiem – Normunds Līcis, Romualds Ražuks, Ilze Ortveina, Jānis Vilnītis, Agnese Geduševa, Dagnis Straubergs, Juris Viļums, Māris Sprindžuks, Andrejs Ence. Tāpat ievēlēti arī ētikas un revīzijas komisiju locekļi.

Uz LRA kongresu ieradies partijas prezidenta amata kandidāts un "Apvienotā saraksta" dibinātājs Uldis Pīlēns. Viņu šonedēļ Valsts prezidenta vēlēšanās pārspēja Edgars Rinkēvičs no "Jaunās Vienotības". Partijas ieskatā bijis pareizi, ka "Apvienotais sarakts" vēlēšanās pieteica savu kandidātu.

"Atklātais balsojums pierādīja, ka "Apvienotais saraksts" nepakļāvās sava kandidāta atbalsta iegūšanu veidot ar pagrīdes darījumiem. "Apvienotais saraksts" skaidri turējās pie dzelžaina principa, ka Valsts prezidenta vēlēšanas nedrīkst saistīt ar valdības pārdošanu, ministru portfeļu tirgošanu, indulgenču dalīšanu vai citiem labumiem," kongresā norādīja LRA priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Arī Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra, ka "Apvienais saraksts" prezidenta vēlēšanu procesā nav nevienam pārdevies par solījumiem, kurus nevar izpildīt.

"Apvienotajam sarakstam" ir trešā lielākā frakcija Saeimā. Partija uzsver, ka uz prezidenta vēlēšanām gājusi uz godīgu spēli ar atklātām kārtīm.

"Mēs neviens neparakstījām kādas vienošanās ar sātanu vai ar kādu nelabo. Mums nevienam nav piestādīts rēķins nākamajā dienā, kurš būtu jāapmaksā. Pie mūsu logiem un durvīm neklauvē tiesu izpildītāji, kuri pieprasa apmaksu, jo mēs iestājamies par godīgu spēli politikā," uzsvēra AS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Pēc Valsts prezidenta vēlēšanām sekojošā krīze koalīcijā tika vērtēta arī kongresā. Zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS) aicināja nostiprināt "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības kodolu.

"Uzņemties iniciatīvu nozīmē uzņemties līderību, piedāvāt savu premjera amata kandidātu un nav jābaidās, ka tas var beigties ar opozīciju. Politikā tā var būt. Politikā ir jābaidās pazaudēt savus principus un idejas," uzsvēra Šmits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti