Sventes pagastā no applūdušas teritorijas evakuēti trīs cilvēki

Augšdaugavas novada Sventes pagastā pirmdienas rītā no applūdušā teritorijā esošas mājas evakuēti trīs cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Glābēju palīdzība bija nepieciešama kādai mātei ar diviem nepilngadīgiem bērniem.

Glābēji nepārtraukti seko līdzi situācijas attīstībai, sadarbojas ar pašvaldību atbildīgajiem pārstāvjiem, kā arī uz Daugavpili ir pārdislocēti papildu tehnikas resursi, lai nepieciešamības gadījumā varētu vēl operatīvāk reaģēt.

Arī piektdien pēcpusdienā ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Augšdaugavas novada Laucesas pagastu, kur no applūdušā teritorijā esošas divstāvu vasarnīcas ar laivas palīdzību tika izglābts cilvēks, vēl viens cilvēks atteicās evakuēties.

VUGD aicina arī iedzīvotājus sekot līdzi situācijas attīstībai un sagatavoties iespējamai evakuācijai.

Ūdens līmenis Daugavā lēnām kāpj, un Daugavpilī joprojām izsludināta dzeltenā brīdinājuma pakāpe, bet Augšdaugavas novadā – oranžā. Brīvdienās ūdens līmenis upē cēlies par 20 centimetriem un nopietnus apdraudējumus nav radījis.

Šobrīd Daugavpilī ūdens līmenis Daugavā ir sasniedzis 7,22 metru atzīmi. "Oranžais" brīdinājums tiek izsludināts, kad Daugavas līmenis Daugavpilī paceļas līdz 7,46 metriem virs stacijas nulles. Visdrīzāk, šāds līmenis tuvākajās dienās arī tiks sasniegts, prognozē pašvaldībā. Taču situācija ir mierīga.

Līdzīga situācija arī Augšdaugavas novadā, kur jau kopš pagājušās nedēļas ir izsludināts oranžais brīdinājums. Taču Daugavas ūdeņi ceļas lēni un nopietnas briesmas nav radījuši, pirmdienas rītā apliecināja Augšdaugavas  novada Tehniskais direktors Valērijs Ļaksa, atzīsto gan, ka situācija Daugavā mainās ik mirkli.

Pašvaldība ir lūgusi nepieciešamības gadījumā palīdzību no Zemessardzes, tās smagās tehnikas izmantošanā skolēnu nogādāšanai no plūdu pārņemtajām teritorijām. Līdz šim tā netika izmantota, vismaz tā apliecina novada domes izglītības pārvaldē, pašu spēkiem skolēni tiekot vesti pa mežu apvedceļiem.

Ūdens līmenis Daugavā turpina celties, kaut arī lēnām, un, pēc sinoptiķu prognozēm, tas notiks vēl līdz 5. aprīlim.

Kopumā plūdu dēļ Augšdaugavas novadā slēgti jau vairāk nekā 10 pašvaldības ceļu posmi un divos posmos viens valsts ceļš. Un ūdens no civilizācijas nošķīris jau vairāk nekā 20 māju ar kopumā 30 cilvēkiem. Vairums ūdens ieskauto māju iedzīvotāju atteikušies no evakuācijas, bet pašvaldība ar viņiem ir saziņā un vajadzības gadījumā gatava sniegt palīdzību.

Līdzīgi Daugavas palu ūdeņi te bija piedzīvoti pirms 10 gadiem – 2013. gadā, kad valdība bija izsludinājusi ārkārtas situāciju.

KONTEKSTS:

Ūdens līmenis Daugavā aizvien paaugstinās, un pavasara pali šoreiz uzmanību liek pievērst situācijai upes augštecē.

Plūdu dēļ Augšdaugavas novada dome lūgusi Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju Dvietes, Tabores, Sventes, Nīcgales, Kalkūnes, Līksnas, Bebrenes, Pilskalnes un Lauceses pagastos. Upēs strauji kāpis ūdens līmenis, un jau vairākas dienas pārplūduši vairāki pašvaldības un valsts ceļi. Augšdaugavas novadā ir bažas par iedzīvotāju, vides un īpašumu drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti