Tiesa nolemj izbeigt viltus ziņu lietā aizdomās turētā Jeremejeva pārstāvētās «Tautas varas fronte» darbību

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēmusi izbeigt par Covid-19 viltus ziņu izplatīšanu aizdomās turētā aktīvista Valentīna Jeremejeva vadītā nodibinājuma "Tautas varas fronte" darbību, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūrā bija saņemta Valsts drošības dienesta (VDD) vēstule ar lūgumu izvērtēt "Tautas varas fronte" publisko darbību.

VDD norādījis, ka nodibinājums sistemātiski neievēro tiesību normas un uz to publiski aicina arī citus, radot riskus ne vien sabiedrības veselībai, bet arī vispārīgu valsts un sabiedriskās drošības apdraudējumu.

Izvērtējot dienesta iesniegtos materiālus, tika konstatēts pamats iesniegt tiesā prasību par nodibinājuma darbības izbeigšanu. Vienlaikus prasībā pieteikts lūgums par prasības nodrošināšanu, aizliedzot nodibinājumam veikt publiskās darbības.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika ierosināta civillieta un ar tās 8.janvāra lēmumu apmierināts prokuratūras pieteikums par prasības nodrošināšanu, aizliedzot nodibinājumam līdz galīgā nolēmuma pieņemšanai civillietā veikt jebkādu publisko darbību.

Šonedēļ, 1.martā, tiesa noraidīja nodibinājuma pieteikumu par publiskās darbības aizlieguma atcelšanu, kas piemērots ar minēto 8.janvāra lēmumu. Savukārt Ģenerālprokuratūras prasību pret nodibinājumu par nodibinājuma darbības izbeigšanu tiesa apmierināja, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Par nodibinājuma likvidatoriem tiesa nolēma iecelt organizācijas valdes locekļus.

Tiesas lēmumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

KONTEKSTS:

"Firmas.lv" informācija liecina, ka nodibinājuma "Tautas varas fronte" valdē ir Valentīns Jeremejevs, kā arī Jānis Lamberts un bijušais distanču slēpotājs un olimpisko spēļu dalībnieks Roberts Raimo. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Raimo 2018.gadā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta startēja 13.Saeimas vēlēšanās. Savukārt Jeremejevs savulaik pat bija ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) Rīgas nodaļas vadītājs, taču 2018.gadā partiju pameta.

Plašu ievērību sociālajos tīklos guvis "skandalozā aktīvista Valentīna Jeremejeva" video, kurā apkopotas lielākoties jau dzirdētas sazvērestības teorijas par Covid-19. Šajā video sazvērestības teorijas klāstījis cilvēks, kurš tiek pieteikts kā mediķis un RAKUS darbinieks - feldšere Marina Kornatovska, vēstīja LTV.

Dienu iepriekš sieviete bija izplatījusi audio failu ar citiem izdomājumiem - Ķīpsalā tiekot veidota Covid-19 pacientu slimnīca, bet koronavīrusa vakcīnas būšot nāvējošas.

RAKUS kategoriski norobežojās no sociālajos tīklos paustās informācijas par Covid-19 pacientu ārstēšanu. Saistībā ar notikušo arī pašā ārstniecības iestādē sākta dienesta izmeklēšana, lai izvērtētu šo konkrēto gadījumu.

Savukārt policijā tika sākts kriminālprocess par huligānismu, uzskatot, ka viltus ziņas ir saistītas ar sabiedrības drošības apdraudējumu, un tās izraisījušas sabiedrisko rezonansi, radījušas neizpratni par likumību un ir vērstas pret epidemioloģisko drošību. Vēlāk kibernoziegumu apkarošanas nodaļa decembra sākumā aizturēja Jeremejevu un Kornatovsku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti