Panorāma

Neviens neatzīstas, cik maksās pagaidu asfalts čempionātam

Panorāma

Panorāma

20 kara bērni pavada naktis bez gaisa trauksmes

Ukraiņu bērni nometnē Latvijā izbauda naktis bez gaisa trauksmes un ārstē karā gūtās traumas

Desmit naktis viņi gulēs mierīgi – bez gaisa trauksmes un skriešanas uz patversmi. Desmit dienas viņi neuztrauksies, vai mamma pārnāks no darba, vai brālis un māsa pārnāks mājas no skolas. Tie ir 20 Ukrainas lielākās bērnu slimnīcas pacienti, kuri ieradušies Latvijā uz nometni, lai izbaudītu mieru un ārstētu karā gūtās traumas.

Projekts "Palīdzi celties" notiek tikai par Latvijas ziedotāju līdzekļiem. Šī ir jau trešā nometne, kuru Bērnu slimnīcas fonds rīko, lai uz desmit dienām no kara izrautu cietušos bērnus un mammas. 

Jeļena gaisa trauksmju dēļ naktīs regulāri ceļ augšā dēlu un meitu, lai slēptos.

"Te mani netraucē nekādi sprādzieni. Man viss patīk. Nav naktī jāceļas un jāslēpjas koridorā. Var iet gulēt, cikos grib. Un izgulēties. Un no rīta pamosties tāds priecīgs!" sacīja nometnes dalībnieks Gļebs.

Arī Gļeba un Olgas mamma Jeļena Poļiščuka atzina: "Pats būtiskākais, ka šeit nav gaisa trauksmes naktīs. Mēs beidzot esam izgulējušies. No rīta pamostoties, sajutu, ka esmu atpūtusies."

Jeļena atzina, ka brīžiem pārņem liela bezcerība, bet spēku dod tas, ka palīdz citi: "Esmu sajūsmā par to, cik daudz Latvija dara Ukrainas labā! Spēku dod tikai sajūta, ka neesam vieni. Katru dienu celties, iet uz darbu, vest bērnus uz skolu – tikai sajūta, ka mūs nepametīs, liek turpināt."

Paralēli terapijai atbraukušie bērni izbauda atpūtu. Bērni bijuši gan pie jūras, gan apmeklējuši zoodārzu un mākslas muzeju.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa pastāstīja, ka atbraukušie ir Ukrainas lielākās bērnu slimnīcas pacienti. Daļa no šiem bērniem guvuši arī fiziskas traumas sprādzienu rezultātā, kas rada smagas psiholoģiskas un emocionālas sekas.

Vienas nometnes izmaksas ir aptuveni 20 tūkstoši eiro. Tās rīko par ziedojumiem. 

"Mēs esam pateicīgi katram, kurš ziedo. "Palīdzi celties" ir programma, ko izveidojām kopā ar Latvijas Televīziju, sākoties karam. Protams, ka šie līdzekļi iet mazumā. Es būtu ļoti pateicīga katram ziedotājam un uzņēmumam, kurš šādi, atbalstot bērnus, atbalsta Ukrainas nākotni," sacīja Dambiņa.

Tie esot pilnīgi citi bērni, kuri atgriežas Ukrainā, – laimīgi un pozitīvi uzlādēti.

Nometnes dalībnieki iepazīstas tikai autobusā uz Rīgu, bet pēc atgriešanās mammas turpina atbalstīt viena otru. Arī tāds ir nometnes mērķis – ģimenēm, kas karā zaudējušas tētus un pametušas savu māju un pilsētu, palīdzēt atrast jaunu atbalsta punktu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti