Viņa uzsvēra, ka sabiedriskā medija loma ir milzīga un atbildība ir liela:
"Līdz ar to šeit ir jābūt pavisam citiem kritērijiem. Nu, piemēram, "auditorijas piesaiste", "satura kvalitāte". Un kas tad notiks, ja tā nebūs, tas ir ļoti labs jautājums."
Latvijas Personālvadības asociācijas valdes vadītāja arī norādīja: visu laiku tiek runāts par to, ka valsts kapitālsabiedrību vadītājiem vajag pelnīt tikpat, cik privātā sektorā. "Bet šobrīd mēs esam drusciņ pārlikuši savādāk. Ir jau valsts kapitālsabiedrību vadītāji, kas pelna vairāk par privātā sektorā strādājošajiem. Līdz ar to es jau domāju, ka tam ir jābūt līdzsvarā. Nevajadzētu konkurēt vienam ar otru," sacīja Selga.
Atbildot uz jautājumu, kādas algas ir uzņēmumu vadītājiem Latvijā, Selga atbildēja, ka, "ja skatāmies pirmās personas atalgojuma līmeni, tas ir no 5000 līdz 10 000 eiro".
Kopumā runājot par vadītājiem, viņa norādīja, ka atšķirībā no darbiniekiem vadītāji atbild arī par darbinieku un savas struktūrvienības rezultātiem. Turklāt augstākā līmeņa vadītāji atbild par uzņēmuma rezultātiem, un tos noteikti vajadzētu izvērtēt akcionāram. "Ja mēs runājam par valsts kapitālsabiedrībām, šai sistēmai nebūtu jābūt tādai, ka mēs uzliekam lielo algu, visi šausmināmies un neko neprasām, (ar domu) "nu ja neizdosies, tad atbrīvosim, būs jau labi, ņemsim nākamo,"" skaidroja Selga.
Nākamgad pēc Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanas valdes priekšsēdētājs saņems vairāk nekā 10 000 eiro mēnesī.
KONTEKSTS:
Lai izveidotu spēcīgāku un labāk nodrošinātu sabiedriskā medija uzņēmumu kvalitatīva un mūsdienīga satura attīstībai ar plašāku auditorijas sasniedzamību, SEPLP ir uzsākusi Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijas (LTV) apvienošanu.
Vienotais Latvijas Sabiedriskais medijs darbu sāks 2025. gada 1. janvārī.
Līdz 2024. gada beigām notiek sagatavošanās pārmaiņām, lai uzņēmumu apvienošana noritētu atbilstoši labajai praksei. Tās ietvaros notiks darba grupas SEPLP vadībā ar LR un LTV darbiniekiem pārvaldības, sabiedriskā pasūtījuma un finanšu vadības jautājumos, tiks izstrādāts un SEPLP apstiprināts apvienotā medija pārejas perioda stratēģiskais ietvars 2025. gadam, rīkots atklāts konkurss jaunas valdes izveidei, noslēgts reorganizācijas līgums, kā arī izstrādāts rīcības plāns vienotā medija valdei pirmajam darbības gadam.
Apvienotā uzņēmuma nosaukums būs "Latvijas Sabiedriskais medijs", bet turpinās pastāvēt pazīstamie Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas programmu un pakalpojumu zīmoli.