Rīta Panorāma

Francija evakuē savus pilsoņus no Nigēras

Rīta Panorāma

Dailes teātris sola jaudīgu 104. sezonu

Notiks vērienīgas militārās mācības "Nameja vairogs"

Vidzemē un Latgalē sākas militārās mācības «Nameja vairogs»

No 2. līdz 4. augustam vairākos Vidzemes un Latgales novados notiks militārās mācības "Nameja vairogs", informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotais štābs.

Militārajās mācībās "Nameja vairogs" piedalīsies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi, lai trenētu spēju veikt uzdevumus dažādos apstākļos jebkurā vietā Latvijā.

Mācību laikā notiks militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām.

Sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi veiks pārlidojumus, tostarp zemā augstumā, kā arī to nosēšanos apdzīvotās vietās.

NBS norādīja, ka militāro mācību "Nameja vairogs" mērķis ir sagatavoties rudenī gaidāmajām visaptverošas valsts aizsardzības mācībām "Namejs 2023", kas norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā.

Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda, ka "Nameja vairogs" mācībās iesaistīto skaits ir būtisks nevis pašu Zemessardzes karavīru skaita ziņā, bet gan vienību skaita ziņā – iesaistīsies gan mehanizēto spēku brigādes, gan Gaisa spēki un arī Militārā policija un Nodrošinājuma pavēlniecība.

"Tas būs treniņš tieši vienību komandieriem un līderiem," sacīja Pudāns,

norādot, ka iedzīvotāji noteikti šajās dienās novēros gan militārās tehnikas pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem un dažās apdzīvotās vietās, gan, iespējams, arī gaisa kuģu pārvietošanos Latvijas teritorijā.

Rudenī gaidāmajās mācībās "Namejs 2023" kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti