Panorāma

Panorāma

Panorāma

Likvidēs Kuldīgas maizes ceptuvi

Matemātikas augstākā līmeņa eksāmens – nesamērīgi grūts?

Matemātikas augstākā līmeņa eksāmens – nesamērīgi grūts?

Vairāk nekā divi tūkstoši skolēnu visā Latvijā šodien bija pieteikušies kārtot centralizēto eksāmenu matemātikā – augstākās sarežģītības pakāpē. Sociālajos tīklos jau izskanējis, ka šis eksāmens šogad bijis nesamērīgi grūts.

Valsts izglītības satura centrā skaidroja, ka šāds eksāmens – augstākās grūtības līmenī – šogad ir pirmo reizi, un tas nav visiem obligāts. Obligāta prasība ir nokārtot matemātikas eksāmenu vismaz pamata jeb optimālajā līmenī. Turklāt par to, cik šis eksāmens patiesībā bijis grūts, varēs spriest vien pēc rezultātu apkopošanas. Lielākoties šo eksāmenu skolēni izvēlas mērķtiecīgi, vēloties savas nākotnes studijas saistīt ar matemātiku vai tai radniecīgām nozarēm.

"Par to, cik viegli vai grūti skolēniem ir veicies valsts pārbaudījumā, mēs varēsim spriest tikai pēc tam, kad būs noslēgusies vērtēšana un skolēniem izsniegti sertifikāti.

Bet svarīgi ir minēt, ka šajā mācību gadā tika sašaurināts augstākā līmeņa matemātikas tēmu saturs, ņemot vērā gan kovida ietekmi, gan to, ka šāds eksāmens šajā mācību gadā tiek kārtots pirmo reizi.

Tā kā pēc būtības tajā varētu būt vēl plašāks tēmu ietvars. Viņi jau ļoti mērķēti izvēlas šo augstākā līmeņa eksāmenu – gan eksaktajās zinātnēs ir nepieciešamas padziļinātas matemātikas zināšanas, tāpat datu analītiķiem un inženieriem šīs zināšanas ir būtiskas," skaidroja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Liene Bērziņa.

Skolēniem, kas būs veiksmīgi nokārtojuši augstākā līmeņa matemātikas eksāmenu, būs lielākas priekšrocības konkursos uz uzņemšanu augstskolās attiecīgajās programmās, salīdzinot ar tiem skolēniem, kas matemātiku kārtojuši tikai optimālajā jeb pamata līmenī, piebilda VISC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti