Konservatīvie Rīgas domnieki iebilst pret praida karogu pie domes ēkas; Staķis neliks to noņemt

Rīgas domes koalīcijas konservatīvākie politiķi – Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA)  frakcijas deputāti – prasa galvaspilsētas vadībai nekavējoties no Rīgas domes ēkas noņemt praida un LGBT (lesbiešu, geju, transseksuāļu un biseksuāļu) kopienas karogu, teikts politiķu paziņojumā medijiem. Lēmumu par LGBT kopienas karoga izkāršanu pie domes ēkas pieņēmis Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kurš to neliks noņemt.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA) paziņojumā medijiem norādīja, ka NA/LRA Rīgas domes frakcijas deputātiem nav saprotams, kāpēc LGBT karogs izkarināts blakus domes oficiālajiem karogiem. "Tur ierasti atrodas tikai svarīgas nozīmes karogi – Latvijas, Rīgas pilsētas, Eiropas Savienības un Ukrainas," viņš norādīja.

Pēc Rīgas vicemēra teiktā, "praida" karoga atrašanās uz ēkas balkona kļuvusi zināma tikai piektdienas vēlā vakarā, kad domes darba laiks ir beidzies, kas "norāda uz slēptu un aizmugurisku rīcību".

"NA/LRA frakcijas deputāti norāda, ka Mārtiņš Staķis ir rīkojies patvaļīgi un nedemokrātiski, uzspiežo­t savu gribu vairākumam bez diskusijām Rīgas domes koalīcijā vai frakciju padomē," pauda Ratnieks.

Rīgas mēra pārstāvis Aleksis Zoldners portālam LSM.lv sacīja, ka LGBT kopienas karoga izkāršana pie Rīgas domes ēkas ir Staķa lēmums, kuru Rīgas mērs negrasās mainīt.

"LGBTQ+ karoga izkāršana pie Rīgas domes ēkas ir mans rīkojums, solidarizējoties ar Latvijas pilsoņiem, kuri rīt dosies praida gājienā, lai iestātos par cilvēktiesībām, pret vardarbību un diskrimināciju.

Rīga ir Eiropas Savienības valsts Latvijas galvaspilsēta, un, gluži tāpat kā citās Eiropas pilsētās, pie Rātsnama pirms praida gājiena izkārts šis karogs. Viļņā pat nesen pilsētas dome izgaismota varavīksnes krāsās. Mums prieks būt vienotiem ar mūsu sabiedrotajiem – Eiropas Savienības valstu, ASV un Kanādas vēstniecībām Latvijā," teica Staķis.

Rīgas domes koalīcijā ir "Par!/Progresīvo" frakcija, NA/LRA frakcija, "Jaunā Vienotība" un kādreizējie "Konservatīvo" pārstāvji.

KONTEKSTS: 

Lai iestātos par iekļaujošu un saliedētu Latvijas sabiedrību, no 29. maija līdz 4. jūnijam Rīgā notiek "Riga Pride".

"Riga Pride" nedēļas laikā norisināsies vairāk nekā simt dažādu pasākumu un notikumu, tostarp Dažādības un iekļaušanas forums, starptautiska cilvēktiesībām un demokrātijai veltīta konference ar dažādu nozaru ekspertu dalību, daudzveidīgas diskusijas, darbnīcas, izstādes, kino seansi un koncerti.

Praida nedēļa noslēgsies 3. jūnijā ar galveno "Riga Pride" notikumu – gājienu "Arī mēs esam Latvija", kas Rīgas ielās pulcēs tūkstošiem cilvēku. Gājiens noslēgsies ar īpašu svētku koncertu "Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi", kurā uzstāsies Latvijā zināmi un iemīļoti mūziķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti