Rīta Panorāma

Lielajā ģildē notiks "Sinfonietta Rīga" sezonas noslēguma koncerts

Rīta Panorāma

Ukrainas frontē bez būtiskām izmaiņām

"Apeirons" aicina apmeklēt darba iespēju festivālu

Darba iespēju festivālā «Visiem!» cilvēki ar invaliditāti var iepazīt profesijas

Darba iespēju festivālā "Visiem!" 2. jūnijā darba devēji un dažādi interesenti – jaunieši, cilvēki ar invaliditāti, jaunās māmiņas un kara bēgļi no Ukrainas – varēs satikties ar darba devējiem, lai klātienē praktiskā veidā iepazītu darba iespējas un dažādas profesijas.

Festivālā varēs runāt ar vairākiem desmitiem uzņēmumu, uzzināt par brīvajām vakancēm un uzņēmumu darbību un praktiski darboties. Daļa uzņēmumu piedāvā darba iespējas arī cilvēkiem ar invaliditāti.  

"Sistēmai ir jāattīstās, jau vairākus gadus esam pievērsuši uzmanību cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, kuru iesaistīšana darbā ir ārkārtīgi zema pat uz Eiropas Savienības fona. Tas prasa citu skatījumu no valsts puses.

Lielākā nelaime ir tā, ka mēs kā sabiedrība neesam gatava pieņemt šādus cilvēkus ar intelektuālās attīstības traucējumiem, jo mēs par viņiem neko nezinām,"

intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vadītājs Ivars Balodis.

Festivāls notiks Rīgā, Vērmanes dārzā, no pulksten 15 līdz 21. Ieeja festivālā ir bez maksas. 

Tā mērķis ir savest kopā cilvēkus ar darba devēju un atrast kopīgu valodu, lai darba devējs saskata potenciālu cilvēkos ar invaliditāti.

Darba iespēju festivālā «Visiem!» cilvēki ar invaliditāti var iepazīt profesijas
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Festivāls notiek jau ceturto reizi, tādēļ ir vieglāk piesaistīt uzņēmumus, kas ir gatavi piedalīties, norādīja darba iespēju festivāla "Visiem!" idejas autore, sociālā uzņēmuma "Ligero" vadītāja Liene Reine-Miteva. 

"Būs pārstāvētas tādas nozares kā viesmīlība, pārdošana, mazumtirdzniecības veikalu tīkli, apkalpojošā sfēra, tehniski darbi – meža darbi un dārzkopība. Piedalīsies arī augstskolas, kurās var pārkvalificēties.

Tas ir būtisks aspekts – cilvēka dzīve pagarinās, var nākties mainīt nodarbošanos.

Darba iespēju festivālā «Visiem!» cilvēki ar invaliditāti var iepazīt profesijas
00:00 / 04:10
Lejuplādēt

Ar katru gadu situācija uzlabojas, uzņēmumi ir gatavi pielāgot savu darba vidi. Tas ir viens no sociālā uzņēmuma virsmērķiem – mainīt uzņēmumu domāšanu," sacīja festivāla idejas autore. 

Šogad festivālā piedalās arī pašvaldības uzņēmumi, tostarp "Valsts nekustamie īpašumi" un Nodarbinātības valsts aģentūra, kas saskata potenciālu nākotnē darbā pieņemt cilvēkus, kuriem grūtāk iekļauties darba tirgū, akcentēja apvienības "Apeirons" vadītājs. 

KONTEKSTS:

Nodarbinātības valsts aģentūras uzskaitē marta sākumā reģistrēto bezdarbnieku ar invaliditāti īpatsvars no kopējā bezdarbnieku skaita bija 13,4% jeb 7457 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti