1:1

(Zīmju valodā).1:1. Gundars Rēders: Alars Kariss

1:1

(Zīmju valodā) 1:1. Gundars Rēders: Armands Ruks

1:1. Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks

Rusiņa lieta: Policijas dienesta pārbaudē konstatē disciplinārpārkāpumu pazīmes

Valsts policijā (VP) dienesta pārbaudē saistībā ar Leona Rusiņa Jēkabpils pusē pastrādāto bijušās dzīvesbiedres slepkavību ir konstatētas disciplinārpārkāpumu pazīmes. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Aprīļa otrajā pusē Valsts policijā sāktajai dienesta pārbaudei saistībā ar sievietes vajāšanu un slepkavību Jēkabpils novadā vajadzēja noslēgties otrdien. 2. maijā, un šodien atklājies, ka dienesta pārbaudes ietvaros ir konstatētas disciplinārpārkāpumu pazīmes, teica Ruks.

"Attiecīgi tiek rosināts un virzīts šis process jau disciplinārizmeklēšanas ietvaros," sacīja Valsts policijas šefs, norādot, ka šajā lietā tiek vērtēta vairāku personu, tai skaitā Valsts policijas Austrumzemgales iecirkņa (bijušā Jēkabpils iecirkņa) priekšnieka Rolanda Bērziņa atbildība.

Ruks arī norādīja, ka, neatkarīgi no tā, kāds būs disciplinārsods, Bērziņš zaudēs Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieka amatu un tuvākajā nākotnē neieņems vadošus amatus policijā. "Noteikti, ja nebūs atbrīvošana no dienesta, tad būs noteikti kāds ne vadošs amats jebkurā gadījumā," sacīja Valsts policijas priekšnieks.

Ruks atkārtoti norādīja, ka viņam nebija informācijas par Jēkabpils pusē ilgstoši vajāto sievieti, viņas daudzkārtējo vēršanos pēc palīdzības un daudzajiem ierosinātajiem kriminālprocesiem. "Man ļoti žēl, ka es nevarēju iesaistīties, pirms šis traģiskais notikums bija noticis."

Valsts policijas šefs apliecināja, ka Rusiņš arvien nav atrasts, lai arī Valsts policijā ir "iedarbināti visi maksimālie instrumenti". Iespējams, viņš izdarījis pašnāvību vai arī bēguļo.

KONTEKSTS:

16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks uzdeva sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Ruks pagājušajā nedēļā paziņoja, ka saistībā ar Rusiņa meklēšanu amatu zaudēs Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Bērziņš.

Ruks atzina, ka konstatētas atsevišķas personas, kas nesadarbojās ar policiju Rusiņa meklēšanas procesā. Šīs personas, kuru skaitu, statusu un attiecības ar Rusiņu policijas priekšnieks nekonkretizēja, "maldināja un nesniedza ziņas par viņu šeit, Latvijā". Tāpat būšot jāvērtē viņu atbildība par slēpšanu, norādīja policijas priekšnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti