Dienas ziņas

Valsts asinsdonoru centram jaunas telpas Rīgas centrā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Aicina vajātājiem noteikt drošības līdzekli – elektronisko uzraudzību

Aicina vajātājiem noteikt drošības līdzekli – elektronisko uzraudzību

Valsts nav izdarījusi visu nepieciešamo, lai aizstāvētu sievieti, kuras dzīvību Jēkabpilī izdzēsa varmāka, uzskata Valsts prezidents Egils Levits, kurš ar tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem otrdien pārrunāja, kā nākotnē novērst līdzīgas traģēdijas. Un viena no iespējām būtu personu, kurām noteikts liegums tuvoties, elektroniskā uzraudzība.  

Tas, ka pirms trīs nedēļām Jēkabpilī no bijušā dzīvesbiedra rokas mira kāda sieviete un netika novērsta viņas slepkavība, pierāda, ka tiesībsargājošās iestādes neizdarīja visu likumā paredzēto, lai panāktu personas aizsardzību.

Valsts prezidenta ieskatā neviena no amatpersonām nesaskatīja kopainu par varmāku un to, pie kā var novest viņa izteiktie draudi. 

Levits norādīja, ka pēdējo 10 gadu laikā tiesības tiek liberalizētas, noziedznieka situācija tiek skatīta liberālāk, bet cieš upuris.

Levita ieskatā tas, ka valsts nav izdarījusi visu iespējamo, lai novērstu šādu gadījumu, ir prettiesiski.

"Valstij ir pienākums nodrošināt cilvēka drošību, kas nav noticis," uzsvēris Levits.

Prezidents un policija aicina Saeimu ķerties pie likuma grozījumiem,

lai drīzumā tiktu ieviests jauns drošības līdzeklis – elektroniskā uzraudzība, lai efektīvāk kontrolētu cilvēkus, kuriem ir noteikts tuvošanās aizliegums.

"Tas ir digitāls līdzeklis, tehniski izsakoties, darbotos līdzīgi kā "Covidpass", upurim ir aplikācija un, ja tuvojas attālumam, kurā nedrīkst tuvoties, iedarbinātu trauksmi, tāpat, ja aproci noņem," skaidroja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Savu darbinieku un policijas atbildību notikušajā vērtē arī prokuratūra.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns norādīja, ka pret varmāku ierosināti vairāki procesi, "jātiek skaidrībā, kā tas tika izmeklēts".

Policijas priekšnieks arī informēja, ka otrdien, balstoties uz dienesta pārbaudes rezultātiem, ir ierosināta disciplinārlieta. Ruka ieskatā Austrumzemgales iecirkņa priekšniekam Rolandam Bērziņam bija jāsaskata riska draudi un jāceļ trauksme. Tādēļ Bērziņš savus pienākumus vairs turpināt nevarēs, jau iepriekš paziņoja Ruks.

KONTEKSTS:

Valsts policija turpina meklēt 53 gadus veco Leonu Rusiņu, kurš Jēkabpils novadā nogalinājis bijušo dzīvesbiedri, bet pirms tam viņu vairāk nekā gadu vajāja un terorizēja. Lai gan ar tiesas lēmumu Rusiņam bija liegums sievietei tuvoties, vīrietis to ignorēja. Arī sievietes kolēģes bez mitas tika terorizētas – saņēma rupjus zvanus un īsziņas.

Valsts policijas priekšnieks Ruks uzdevis sākt dienesta pārbaudi saistībā ar Jēkabpils novadā notikušo slepkavību, lai pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli. Ruks pauda, ka līdzīgām pārbaudēm būtu jābūt arī prokuratūrā un tiesā. Tiesā gan uzskata: ja policija būtu izdarījusi savu darbu, sieviete būtu dzīva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti