Augšdaugavas novadā appludināti vismaz astoņi ceļu posmi un sācis applūst vasarnīcu kooperatīvs

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina kāpt, appludināti vismaz astoņi ceļu posmi, kā arī sācis applūst vasarnīcu kooperatīvs, kurā ir dzīvojamās mājas, aģentūrai LETA pastāstīja Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Viņš teica, ka iedzīvotāji ir drošībā, un tikai dažas ģimenes atteikušās evakuēties no applūstošajām teritorijām. Pagaidām nav pilnas informācijas par evakuēto skaitu, tas, visticamāk, būšot zināms pirmdien no rīta. 

Kopš vakardienas sācis applūst viens piepilsētas vasarnīcu kooperatīvs, kuru gan iedzīvotāji izmanto pastāvīgām dzīvojamām mājām, tāpēc būs jāmeklē iespējas, kur evakuēt šos iedzīvotājus. 

Tāpat pašreiz slēgti vismaz astoņi pagasta ceļu posmi. Turklāt sestdien nācās slēgt vienu ceļu pie saimniecības, kura tagad ir "nogriezta" no apkārtējiem ceļiem, tāpēc pašvaldībai būs jāpalīdz tai nodot pienu.

Pēdējā informācija liecina, ka patlaban applūst plašākas teritorijas Daugavas posmā Vaikuļāni-Jersika, kā arī applūdušas Daugavas pieteku teritorijas.

Runājot par nākotnes prognozēm, Dzalbe skaidroja, ka ūdens līmenis, piemēram, Piedrujā, kas ir Baltkrievijas pierobežā, visu laiku nāk klāt, un tas varētu kāpt vēl par 20-30 centimetriem, kas būtu ļoti nevēlami.

Dzalbs sarunā ar Latvijas Televīziju pastāstīja, ka kopā ar Zemessardzi tiek meklēti risinājumi, kā pirmdien nogādāt bērnus līdz skolai. Visticamāk, tiks izmantoti meža ceļi, kas nav applūduši.

KONTEKSTS:

Ūdens līmenis Daugavā aizvien paaugstinās, un pavasara pali šoreiz uzmanību liek pievērst situācijai upes augštecē.

Plūdu dēļ Augšdaugavas novada dome lūgusi Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju Dvietes, Tabores, Sventes, Nīcgales, Kalkūnes, Līksnas, Bebrenes, Pilskalnes un Lauceses pagastos. Upēs strauji kāpis ūdens līmenis, un jau vairākas dienas pārplūduši vairāki pašvaldības un valsts ceļi. Augšdaugavas novadā ir bažas par iedzīvotāju, vides un īpašumu drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti