Ar svinīgo brīdi un karoga pacelšanu mastā, kā arī ar lentes pārgriešanu šodien atklāta Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Pēc trīs gadu ilgas rekonstrukcijas pilnībā pārbūvētā skola šogad vēra vaļā savas durvis vairāk kā 1200 skolēniem un 105 pedagogiem.
Skolēni šeit apgūs informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu un humanitāro zinātņu pamatus. Interaktīvs rotaļlaukums skolēniem laukā, moderna sporta zāle ar klinšu kāpelēšanas sienu, uz jumta pat ir sava observatorija, lai veicinātu skolēnu interesi par astronomiju.
Rekonstrukcijas gaitā ir paaugstināta ēkas energoefektivitāte, un uz jumta uzstādīti saules paneļi. Tikmēr radošie skolēni varēs tagad mācīties arī paši savā teātra klasē. Ar savu apgaismojumu, ar savu skaņas tehniku, ar savām pārvietojamām skatuvēm un mazā formāta izrādēm, apliecināja Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks Kaspars Antonēvičs.
Viens no lepnumiem ir arī elektromobiļu būvēšanas darbnīca, kur top jauno elektroinženieru pirmie darbi.
Tehnoloģiju skolotājs Ivars Bahmanis pauda pārliecību – ja bērns var 4. klasē uzbūvēt mašīnu, tad 12. klasē viņš var apsvērt domu iet mācīties par auto inženieri.
Skolas direktore Baiba Balode-Lukjanska norādīja, ka arī skolotājiem būs liels izaicinājums apgūt visas jaunās tehnoloģijas un integrēt tās mācību procesā.
Inženierzinātnēm pievēršas arī Ogres pusē – arī šeit būs jaunas un modernas mācību telpas jaunuzceltā Ogres Valsts ģimnāzijā, kur mācības 9.–12. klašu posmā apgūs aptuveni 640 skolēnu.
Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Inna Zenkēviča pastāstīja, ka Ogres Valsts ģimnāzija nu ir vienīgā vidusskolas posma izglītības iestāde pilsētā: "Mums ir četri novirzieni – kultūra un māksla, inženierzinātnes un tehnoloģijas, dabaszinātnes un cilvēks un sabiedrība."
Par vairāk nekā 30 miljoniem skolēniem izbūvētas modernas klases, droša vide iekļūšanai skolā, kā arī auditorija, ko var savienot vienotā telpā ar aktu zāli.
Direktores vietniece Anete Ezeriete par jaunajām telpām pauda prieku: "Kas, manuprāt, ir ļoti forši, ko novērtē arī jaunieši, kad viņi nāk skatīties, klausīties kādu lekciju, ir izvelkami galdiņi, kur viņi var nolikt savus portatīvos datorus, pierakstus, pilnībā funkcionējoša auditorija."
Lielajā sporta arēnā skolēni varēs ne tikai sportot un rīkot sacensības, bet tā varētu kļūt arī par treniņu mājvietu jau profesionāliem vietējiem sportistiem.