4. studija

Vai problēmas ar jahtām, kuras iegādātas ārzemēs, rodas tāpēc, ka Latvijā ir stingrāki noteikumi?

4. studija

4. studija. Odi un kafija ar svešzemju pienu

Kāda jēga pludmalē no trenažieriem, ja tie aprakti smiltīs?

Mangaļsalā uzstādītos āra trenažierus regulāri ieputina smiltīs

Mangaļsalā jūras krastā uzstādītos āra trenažierus regulāri ieputina smiltīs. Sportotāji, kas pēc skrējiena gar jūru vēlas pavingrot, tos mēdz attīrīt paši, bet arī pašvaldība norāda – šī vieta tiek regulāri apsekota un apkopta.

Vietējā iedzīvotāja Sarmīte Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" pauda neizpratni, kādēļ pašvaldība, ieguldot naudu trenažieru uzstādīšanā jūras krastā, nav ņēmusi vērā apstākli, ka tur būs smiltis. "Pastaigu taku izveidot, uzstādīt trenažierus, bet pēc tam visu lai ar smiltīm aizbērtu?" viņa vaicāja.

Mangaļsalas pludmalē trenažieri un vingrošanas rīki ir kopš 2018. gada beigām, kompleksa uzstādīšana izmaksājusi 78 767 eiro.

Rīgas domes Mājokļu un  vides departamenta pārstāve Sindija Grāvere skaidroja, ka trenažierus savulaik uzstādījusi cita iestāde, bet departaments tos apsaimnieko kopš 2021. gada.

"Iespējams, tā ir bijusi kāda kļūda vai nerēķināšanās ar to, ka tie tiek ieputināti regulāri," viņa atzina.

Grāvere norādīja, ka šāda situācija ar smiltīs ieputinātajiem trenažieriem ir regulāra.

"Šis ir ieplānots Mājokļu un vides departamenta darbos. Regulāri tiek apmeklēta šī teritorija. Kad tiek konstatēts, tie tiek izrakti no iepūstajām smiltīm. Ar to ir jarēķinās, jo trenžieri atrodas pie jūras, un līča vēji gan ikdienā, gan vētrās sanes piekrastē lielu daudzumu smilšu," stāstīja Grāvere.

Trenažierus no smiltīm attīrīt plānots šajā nedēļas nogalē.

"Nav konstatēts arī, ka trenažieri būtu salauzti. Tie ir tikai ieputināti. Ja arī būs konstatēts, ka ir kaut kas salauzts, tiks nodrošināti arī remonta darbi," apliecināja Grāvere.

Vasaras sezonās pludmales apsekošana un sakopšana notiekot regulāri. 

"Reizi nedēļā dodas apsekot trenažierus un teritoriju, kas ir apkārt. Protams, ja būs atkal šādas situācijas, nevar jau zināt, kad vētras mums nāk virsū. Bet arī tam ieplānos šo trenažieru atrakšanu," solīja pašvaldības pārstāve.

Mangaļsalas pludmales trenažieri, kas pieejami atpūtniekiem, tad, kad tos atrok no smiltīm, ir vienīgie šāda veida vingrošanas rīki, kas uzstādīti pludmalēs, ko apsaimnieko Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti