Panorāma

Pirmo reizi 30 gadu laikā pieaudzis Latvijā dzīvojošo skaits

Panorāma

Panorāma

Ziedot.lv sarīko svētkus ukraiņu bērniem

«Ziedot.lv» sarīko svētkus ukraiņu bērniem

Popkorns, ziepju burbuļi un biezpiena saldējums ar avenēm! Tik dažādi, koši un garšīgi ceturtdien, 1. jūnijā, Starptautiskā bērnu aizsardzības diena svinēta Rīgā, Sēlpils ielā. Labdarības organizācija "Ziedot.lv" uz svētkiem aicināja Latvijā mītošos ukraiņu bērnus. Viņi paši sacīja, ka šeit jau ir iejutušies. Un ir ģimenes, kuras vairs nelieto vārdu "pagaidu patvērums", bet – mājas, jo viņi Latvijā plāno palikt.

Daniilam ļoti garšo popkorns, tikai viņš pats nevar aiziet pēc bērnu svētku gardumiem. Abi ar dvīņubrāli Ivanu katrs sēž savos ratos. Puisēniem regulāri nepieciešama rehabilitācija, un viņi to tagad saņem centrā "Poga".

"Šeit mums ir ne tikai fizisks atbalsts, bet arī morāls. Viegli. Un saprotu, ka ir cerība zēnu turpmākai attīstībai. Viņiem te ļoti patīk. Viņi šeit atbrauc, nodarbojas, smaida," sacīja zēnu mamma Natālija Drozdova.

Arī Sņežana un Vladislava ir dvīnes. Un ļoti nopietni uzsver, ka 6. jūnijā abām jau būs deviņi gadi. Un skola cauri. Tik ļoti gribas atpūsties. Ģimene mita Starobenskas pilsētā Luhanskas apgabalā. Tagad – Rēzeknē. 

"Luhanskā neredzam nākotni, tā ir okupēta. Mēs gadu dzīvojām, gaidot brīnumu. Bet tagad saprotam, ka neatgriezīsimies. Paliksim Latvijā. Te ir labi cilvēki. Droši.

Pēc gada viņas [meitas] pateica – mammu, nu jau te ir kā mājās. Pieradušas, skumstam, bet meitenes dejo sarīkojumu dejas, mums ir iespēja iet uz baseinu, dejojam un dziedam. Esam adaptējušies," atzina meiteņu mamma Oksana Koļesņika.

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta norādīja: "Mēs nedalām! Kamēr pie jums ir karš, jūs esat mūsējie! Tāpēc mēs šodien dalām ābeci. Bilingvālu. Lai iemācītos valodu. Trīs reizes nedēļā katru dienu atnāk 20 ģimenes, vairāk nekā 20 000 ukraiņiem esam palīdzējuši. Visu! Operācijas, vēža zāles."

Bet šodien ir svētki un ballīte. Ziepju burbuļi un saldējums ir lietas, ko pazīst bērni visā pasaulē. Ir daudz smaidu un prieka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti