Saeimā izveido apakškomisiju novadu reformas rezultātu izvērtēšanai

Saeimā ceturtdien, 1. jūnijā, izveidota apakškomisija administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanai, un to vadīs deputāts Juris Viļums ("Apvienotais saraksts").

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Administratīvi teritoriālās reformas rezultātu izvērtēšanas apakškomisijas sekretāra amatā ievēlēja Viktoriju Bairi ("Jaunā Vienotība"), un tajā strādās arī deputāte Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība), Anna Rancāne ("Jaunā Vienotība") un Edgars Tavars ("Apvienotais saraksts"). 

Viļums LSM.lv norādīja, ka apakškomisija plāno strādāt trijos virzienos. Pirmkārt, jāveic steidzamākie darbi, kas ir saistīti ar mazo novadu nākotni, piemēram, Varakļānu un Ropažu novadiem. Otrkārt, jālemj, kā stiprināt plānošanas reģionus un novadu pārvaldības instrumentus. "Trešais virziens – ir jāskatās uz priekšu, lai dzīvi visā valstī sakārtotu, un jādomā par pašvaldību sistēmas pilnveidošanas iespējām," teica Viļums, norādot, ka sadarbosies ar Latvijas Pašvaldību savienību šajā jautājumā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli darbu sagatavošanai vai sevišķu uzdevumu veikšanai komisija var ievēlēt no saviem locekļiem ne vairāk kā divas apakškomisijas. Apakškomisijas sastāvā var iekļaut arī deputātus, kas nav attiecīgās komisijas locekļi, ja viņi tam piekrīt.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma būtiski samazināja Latvijas vietvaru skaitu un palielināja novadu lielumu, Līdz ar 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām 119 vietējo pašvaldību vietā Latvijā ir 43 vietvaras.

Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notika 2021. gada 11. septembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti