Par 600 eiro palielina Valsts kancelejas direktora algu

No ceturtdienas, 1. jūnija, par 600 eiro mēnesī palielināta Valsts kancelejas direktora Jāņa Citskovska alga, liecina Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") izdotais rīkojums.

Tas nozīmē, ka līdzšinējās algas – 5000 eiro – vietā tagad valsts galvenā ierēdņa mēnešalga sasniegs 5600 eiro mēnesī. Līdzīgā rīkojumā pērnā gada vasarā valsts galvenā ierēdņa alga tika noteikta 5000 eiro.

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība"), kurš šodien aizvieto Ministru prezidentu viņa komandējuma laikā, sacīja, ka algas paaugstināšana saistīta ar atlīdzību reformu valsts pārvaldē. Un alga Citskovskim palielināta atbilstīgi valsts budžeta iespējām.

"Mēs esam ļoti daudz runājuši par valsts pārvaldes darbinieku atalgojuma reformu. Šis tagad nav nekāds atsevišķs lēmums par to, ka mums ir tagad tik labs Valsts kancelejas vadītājs, tāpēc palielinās algu.

Bet šis ir normāls process, kas notiek šīs reformas ietvaros, un tas ir mehānisks. Tas nav tāds individuāls premjera lēmums – tagad atbalstīt vienu vai otru valdības darbinieku.

Ja mēs runājam par pašu reformu, tad līdzšinējā darba samaksa galīgi neveicināja valsts sektora konkurētspēju. Un šobrīd mēs kaut kādā veidā esam tikuši tam pāri," teica finanšu ministrs.

Citskovska amatpersonas deklarācija par pērno gadu vēl nav pieejama, bet 2021. gadā viņš algā no Valsts kancelejas kopumā bija saņēmis 62 815 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti