Dienas ziņas

Apšaudē Kijivā trīs bojāgājušie

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Lucavsalā darbu sāk brīvdabas lasītava

Lucavsalā darbu sāk brīvdabas lasītava

Nu jau vairākus gadus Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) 26 filiālēm vasaras sezonā pievienojas 27. – pludmales lasītava Lucavsalas atpūtas parkā. Tur pieejamas gan grāmatas, gan galda spēles, gan citas brīvā laika aktivitātes. Turklāt – turpat svaigā gaisā. Ceturtdien, 1. jūnijā, brīvdabas lasītava vēra durvis šīs sezonas apmeklētājiem.

Kas gan var būt labāks karstā vasaras dienā kā atlaisties kaut kur ēniņā ar labu grāmatu. Taču – ja nav sava dārza, kur to izdarīt, un varbūt arī pie rokas nav nevienas labas grāmatas, tad abas šīs lietas var atrisināt Lucavsalas Pludmales lasītavā.

Lasītavā pieejama dažāda viegla lasāmviela – romāni , uzziņu literatūra, kā arī periodika latviešu, krievu un angļu valodā. Tāpat pieejamas galda spēles un krāsojamās grāmatas mazākajiem apmeklētājiem. Lasīt un darboties var gan lasītavas kupolteltī, gan ārā parkā. Nav nepieciešama ne reģistrēta lasītāja karte, ne arī personu apliecinoši dokumenti.

"Mēs šeit esam ļoti demokrātiski. Ikviens, kas nāk, var paņemt grāmatiņu, lasīt šeit uz vietas vai pludmales teritorijā un darba dienas beigās šīs grāmatiņas atdot. Šeit mums ir tikai ļoti godīgi apmeklētāji. Nav, manuprāt, ne reizi bijis gadījums, kad kāds nebūtu kaut ko atnesis atpakaļ," stāstīja Rīgas Centrālās bibliotēkas direktora vietniece Vineta Baško.

Lasītavas apmeklētāja Jeļena: "Mēs šeit esam pirmo reizi. Bērns ieraudzīja grāmatiņas, un atnācām, viņam te ļoti patīk, un nevar vairs dabūt prom."

LTV: "Un kā jums pašai te patīk?"

Lasītavas apmeklētāja Jeļena: "Ļoti patīk, ļoti omulīga vieta. Var palasīt arī ārā, guļot ēniņā. Ļoti jauki."

Āra bibliotēka Lucavsalā darbojas jau kopš 2016. gada, ar izņēmumu pandēmijas gadā, un katru gadu cenšas savu piedāvājumu klāstu papildināt.

"Šogad RCB pludmales lasītavas tuvumā darbosies kultūrtelpa "Strops". Un katru mēnesi, katru nedēļu šeit pēc iepriekš apstiprinātas programmas būs kultūras un brīvā laika aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan senioriem," teica Baško.

Pludmales lasītava šeit darbosies līdz pat augusta beigām bez brīvdienām. Tā atvērta darbdienās no plkst. 12 līdz plkst. 17, bet nedēļas nogalēs un svētku dienās no plkst. 11 līdz plkst. 18.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti