Saskaņā ar apsūdzību, apsūdzētās amatpersonas, pildot savus tiešos amata pienākumus, veica autopārvadājumu uzraudzību un kontroli.
Vairākas reizes, konstatējot transportlīdzekļu vadītāju dažādus pārkāpumus, tostarp tahogrāfa ierīces lietošanas noteikumos, par ko ir paredzēta administratīvā atbildība, apsūdzētajām amatpersonām tika piedāvāti materiāli labumi, lai viņas nenorādītu konstatētos pārkāpumus un netiktu uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Kukuļus policisti arī pieņēma.
Tāpat abi policisti apsūdzēti par dienesta viltojuma izdarīšanu mantkārīgā nolūkā, jo sagatavoja un parakstīja kravu pārvadājumu kontroles aktus, tajos apzināti ietverot īstenībai neatbilstošus faktus, proti, nenorādot konstatētos pārkāpumus.
Abi policisti 2023. gada 31. janvārī tika aizturēti un kopš 1. februāra atrodas apcietinājumā.
Par šī sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu ir piemērojams brīvības atņemšanas sods no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
Izmeklēšanas laikā kopumā pret trim kukuļdevējiem kriminālprocess tika izbeigts, divus no viņiem nosacīti atbrīvojot no kriminālatbildības, ņemot vērā, ka kukuļdevēji sadarbojās gan ar Iekšējās drošības biroju, gan prokuratūru, veicinot Valsts policijas darbinieku noziedzīgās rīcības atklāšanu.
Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras virsprokurors Jānis Omuls norāda, ka minēto problēmu un tās aktualitāti atklāj arī Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" veiktais eksperiments.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.