Dienas ziņas

Aicina domāt par bērnu drošību vasaras brīvlaikā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dakteri Klauni viesojas Kuldīgas slimnīcā

Dakteri Klauni iepriecina bērnus Kuldīgas slimnīcā

Šajā dienā Kuldīgas slimnīcā iepriecināti gan bērnu nodaļas pacienti, gan tie bērnudārznieki, kuri sarūpējuši dažādas mantas slimnīcas mazo pacientu drosmes kastei. Tur viesojās Dakteri Klauni. Viņi kopā ar bērniem smējās, jokoja, dziedāja, vingroja un dejoja.

Dakteriem Klauniem Pepī un Tuklim Jaukulim rīts sākas ar rosīšanos Kuldīgas slimnīcā. Vispirms viņi satiekas ar bērniem no divu bērnudārzu grupiņām. Iepriecinājums ir kā pateicība par to, ka šie bērni papildināja slimnīcas drosmes kasti ar jaunām mantām, kuras saņem tie bērni, kas nonākuši Kuldīgas slimnīcā.

"Visi vecāki atsaucās, tad janvārī atnesām, visi nācām, visi atdevām māsiņām," stāstīja pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" skolotāja Dace Damberga.

Viens no kastes papildinātājiem bija "Ābelītes" audzēknis Mārcis. "Tā, lai bērniem būtu prieks, viņi ir mazi, un viņiem bail nākt pie ārstiem."

Šobrīd Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļā pacienti nonākuši dažādu iemeslu dēļ. Ir gan gūtas traumas ceļu satiksmes negadījumos, gan pusaudži pārmērīgi lietojuši apreibinošas vielas, gan arī citas veselības problēmas. Veselība sašķobījusies arī mazajam Artūram.

Uzzinot, ka būs Dakteri Klauni, viņš tos ļoti gaidīja, un pēc nelielas iepazīšanās smaids vairs nepazuda no viņa sejas. 

"Liels paldies, bērns bija ļoti apmierināts, priecājās, malači, ka ko tādu izdomājuši," atzina Artūra mamma Tatjana Valtmane,

Dakteri Klauni Pepī un Tuklis Jaukulis sacīja: "Mēs daudz smaidām, daudz arī raudam, kopā ar bērniem un ne tikai, arī ar mammu un tēti. Mēs arī dziedam."

Bērni slimnīcā nonāk biežāk nekā vajadzētu, turklāt lielas daļas nelaimju nebūtu, ja tiktu ievērota drošība, uzsvēra ārsti.

Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļas vadītāja Līga Vaģele sacīja: ir jēdziens – gandrīz noticis nelaimes gadījums. Ja bērns brauc ar velosipēdu bez ķiveres regulāri, viņš regulāri ir apdraudēts, bet nelaime uzreiz nenotiek, līdz pienāk liktenīgā reize.

"Tāpēc bērni jau vecākiem ir iedoti ar tādu domu, ka viņiem viņi ir kaut kādu dzīves posmu jāpasargā.

Viņš jau tajā vecumā, it sevišķi pirmsskolas vecumā, jau prātā vēl nav tik nobriedis, lai tos riskus izvērtētu," klāstīja Kuldīgas slimnīcas uzņemšanas nodaļas vadītāja.

Viens no draudiem šobrīd ir pārkaršana. 

"Īpaši pieskatāma ir zīdaiņu grupa. Ja bērniņš ir auto krēsliņā vai ratos, tad noteikti ir jāskatās, kāda ir bērna temperatūra, cik viņš komfortabli jūtas. Ratiņiem noteikti nedrīkst būt pārsegs pāri, nekādas segas, nekādi speciāli aizliktnīši, jo pazīmes ir diezgan ātri noritošas un ne vienmēr vecāki to pamana," skaidroja Kuldīgas slimnīcas bērnu nodaļas vadītāja Ieva Zemarāja.

Arī batuti, peldēšanās, lēkšana ūdenī  ir traumatiskākās izklaides, kas, neievērojot drošību, labākajā gadījumā beidzas slimnīcā. "Tāpēc vairāk prātīgu un gudru vecāku, un būs mazāk traumētu bērnu," piebilda Vaģele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti