Dienas ziņas

Daudzbērnu ģimenes pulcējas zoodārzā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Rīgā notiek gadskārtējais velobrauciens "Kritiskā masa"

Rīgā vairāki simti velosipēdistu pulcējas gadskārtējā braucienā «Kritiskā masa»

Attieksme pret velosipēdistiem, nepietiekama velo infrastruktūra – tās ir biežāk nosauktās velosipēdistu brauciena "Kritiskā masa" dalībnieku problēmas, ar kurām jāsaskaras uz ielas. Pasākums ik gadu pulcē plašu velosipēdistu skaitu. Tā tas bija arī šogad.

Laikapstākļiem kļūstot arvien draudzīgākiem, neoficiāli starts pirmdien, 1. maijā, dots arī velosipēdu sezonai. Rīgas centrā uz gadskārtējo pasākumu "Kritiskā masa" pulcējās vairāki simti velosipēdistu. Brauciens jau gadiem tiek rīkots ar mērķi mainīt citu satiksmes dalībnieku attieksmi pret velosipēdistiem, kā arī pievērst politiķu uzmanību infrastruktūras sakārtošanai. Pasākumā gan aicināti piedalīties ne tikai velosipēdisti, bet arī citu vieglu bezizmešu braucamrīku valdītāji.

"Skeitotāji, kravas velo, velo ar bērniem piekabēs. Retu reizi, bet kādu gabaliņu ar mums pabrauc arī cilvēki ratiņkrēslos, jo viņu situācija ir vēl bēdīgāka," stāstīja pasākuma dalībnieks Māris Jonovs.

Kas interesanti par pasākumu – tam ikgadēji nav konkrētu rīkotāju. Arī brauciena maršruts, pat akcijai sākoties, vēl ir neskaidrs.

"Šis nav tāds konkrēti nosprausta maršruta brauciens. Apmēram ir skaidrs, ko gribas. Protams, gribas pievērst uzmanību Brīvības drausmīgajai šosejai, kura ir pelnījusi kļūt par ielu. Politiķi ir pelnījuši atgādinājumu par Čaka ielu, kura ir izcūkota. Vienā virzienā ir velojosla, otrā ir jābrauc pa otro joslu, jo pa sabiedriskā transporta joslu nedrīkst braukt. Realitāte, protams, ir divvirzienu velosatiksme uz ietvēm. Arī sāpīgā Valdemāra iela. Respektīvi, tik daudz, tik daudz, tik daudz, ka braucam, domājam un skatāmies," piebilda Jonovs.

Pasākumu novērot ieradušies arī policisti. Tomēr arī policistiem informācijas par to, kur būs jābrauc, īsi pirms pasākuma nemaz vēl nebija.

"Vadīsimies pēc apstākļiem. Uz kurieni brauks, tur brauksim līdzi. Pieskatīsim, lai netiek traucēta kopējā ceļu satiksmes plūsma," norādīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris Jānis Parādnieks.

Lai gan pasākums nebija iepriekš saskaņots, redzams, ka dažos posmos uz brīdi nobloķēta arī satiksme. Tā noticis Brīvības ielā.

Neskatoties uz pasākuma, iespējams, mazliet provokatīvo raksturu, Latvijas Televīzija citu satiksmes dalībnieku negācijas brauciena dalībnieku virzienā nemanīja. Akcija noritēja mierīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti