Panorāma

Ar dziesmas ierakstu Latvijas Radio 2 svin dzimšanas dienu

Panorāma

Šomēnes pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību Rīgā

Latvijas Zemnieku savienība cer uz darbu koalīcijā

Latvijas Zemnieku savienība cer uz darbu koalīcijā

Ar mērķi vēl šī Saeimas sasaukuma laikā tikt pie darba valdības koalīcijā, Jelgavā noslēdzās Latvijas Zemnieku savienības kongress.

ĪSUMĀ:

  • Latvijas Zemnieku savienība neatbalstīs Egila Levita kandidatūru gaidāmajās Valsts prezidenta vēlēšanās.
  • Tāds lēmums pieņemts politiskā spēka kongresā.
  • Kongresā pieņēma vairākas rezolūcijas un ievēlēja vadību.
  • Partijas priekšsēdētājs būs Viktors Valainis.
  • Viņš ir Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs.
  • Patlaban partija nav pie varas.
  • LZS ietilpst politisko apvienībā ZZS, kurai ir noslēgts sadarbības līgums ar Lemberga vadīto partiju.

Uz Latvijas Zemnieku savienības kongresu Jelgavas pilī izvirzīti 265 delegāti, un no tiem lielākā daļa arī ieradusies. Kā arī partijas viesi – draugi, politiķi no Lietuvas, Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) līderis un "Latvijai un Ventspilij" līderis Aivars Lembergs.

Šo viesi izcēla bijušais LZS priekšsēdētājs Armands Krauze: "Īpaši es vēlos pateikties ZZS premjera amata kandidātam Aivaram Lembergam par viņa ieguldījumu, par sasniegto rezultātu."

Latvijas Zemnieku savienības kongress, 01.04.2023.
Latvijas Zemnieku savienības kongress, 01.04.2023.

Arī partijas viesi no tribīnes Latvijas Zemnieku savienību uzteic par labu startu aizvadītajās Saeimas vēlēšanās.

"Neskatoties uz vairāku cilvēku skepsi, pareizi bija virzīt par premjera kandidātu Aivara Lemberga kungu, kurš popularitātes reitingos apsteidz pašreizējo premjeru Kariņu," sacīja LSDSP valdes priekšsēdētājs Jānis Dinēvičs.

"Rezultāti nav slikti, bet ir, uz ko tiekties, jo mūsu politiskie konkurenti ir bagāti un ļoti stipri," pauda Lembergs.

Arī pati Latvijas Zemnieku savienība ar vēlēšanu rezultātiem ir apmierināta. Taču tagad tiek izvirzīts nākamais uzdevums.

"Tagad šajā Saeimas laikā mums ir jāsasniedz otrais mērķis un mums ir jābūt vienai no valdību veidojošajām partijām," paziņoja Krauze.

Mērķa sasniegšanai partija nomaina tās valdes priekšsēdētāju. Partijas līdzšinējais priekšsēdētājs Armands Krauze uz priekšsēdētāja amatu atkārtoti nekandidē. Ar 215 balsīm par partijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Viktors Valainis, kur vada Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakciju.

Arī Augusts Brigmanis, kurš, paša vārdiem izsakoties, partijas vadībā ir vēl no pagājušā gadsimta, šoreiz uz amatiem valdē vairs nekandidē. "Man liekas – pareizs solis, ka jauni cilvēki nāk partijas vadībā, kad viņi ir apguvuši jau partijas vadības praksi. Un tā ir tāda politiskā pārmantojamība, ja es jau neko no politikas neaizeju, esmu Saeimas deputāts," sacīja Brigmanis.

Pašlaik partijā gados jaunu biedru salīdzinoši ir visai maz, tāpēc LZS nolēmusi vairāk piesaistīt jauniešus. "Mūsu izteikti konservatīvā vērtībām ir jāspēj mainīties arī uz tādām, kas ir vairāk progresīvākas, gribētu teikt. Negribu teikt konkrētas lietas, jo partijā par to vēl diskutēsim, ko vairāk varētu atbalstīt. Bet nē, par ģimenes vērtībām – tās noteikti ir konservatīvas," sacīja LZS priekšsēdētāja otrā vietniece Daiga Mieriņa.

Partijas vadība runās skarbi kritizēja gan pašreizējo prezidentu Egilu Levitu, norādot, ka nākamajās prezidenta vēlēšanās uz Latvijas Zemnieku savienības atbalstu viņš nevar cerēt, kā arī nesaudzīgi kritizē pašreizējo valdības vadītāju Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība").

"Valdības vadītāja uzstādījums sabiedrībai tik nozīmīgām nozarēm kā veselības aprūpei un izglītībai pavisam vienkārši – vispirms reformas un tad naudu. Tomēr tas nekādā veidā nesaskan ar pašas valdības rīcību. Tā pacēla sev algas par 53%, dažam labam pat par 80%," norādīja Valainis.

LZS kongresā pieņēma arī vairākas rezolūcijas – par visu tautu pārstāvošu Valsts prezidentu, par līdzekļu iekasēšanu no banku papildu peļņas, par tautsaimniecību veicinošu nodokļu reformu, vietējo ražotāju atbalstu, izglītību un rīcību citās jomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti