Augšdaugavas novadā no applūstošas teritorijas ar laivu izglābts cilvēks

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piektdien Augšdaugavas novada Laucesas pagastā no applūstošas teritorijas izglābuši cilvēku.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Sandra Vējiņa, cilvēks izglābts ar laivu no applūdušas divstāvu vasarnīcas. Kāds cits cilvēks savukārt atteicies evakuēties.

Tā kā ūdens līmenis Daugavā turpina celties, VUGD turpina nepārtraukti sekot līdzi situācijas attīstībai, sadarbojamies ar pašvaldību atbildīgajiem pārstāvjiem, kā arī uz Daugavpili ir pārdislocēti papildus tehnikas resursus.

Tikmēr Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informēja, ka Daugavā turpinās ūdenslīmeņa kāpums, tomēr kāpuma intensitāte samazinās. Daugavā ūdenslīmenis ar līdzīgu vai nedaudz mazāku intensitāti turpinās paaugstināties arī tuvākajās dienās.

KONTEKSTS:

Ūdens līmenis Daugavā aizvien paaugstinās, un pavasara pali šoreiz uzmanību liek pievērst situācijai upes augštecē.

Plūdu dēļ Augšdaugavas novada dome lūgusi Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju Dvietes, Tabores, Sventes, Nīcgales, Kalkūnes, Līksnas, Bebrenes, Pilskalnes un Lauceses pagastos. Upēs strauji kāpis ūdens līmenis, un jau vairākas dienas pārplūduši vairāki pašvaldības un valsts ceļi. Augšdaugavas novadā ir bažas par iedzīvotāju, vides un īpašumu drošību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti