Ārpus Rīgas

Liepājas Karostā top jauna ražotne; vietējie neizpratnē par nocirstiem kokiem

Ārpus Rīgas

Augustā Latgalē optimizēs NMPD brigāžu skaitu nakts stundās

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis par centra veikto aptauju

Zemnieki: Vairāk jāatbalsta mazie lauksaimnieki un patiešām nozarē strādājošie

Latvijas zemnieki norāda, ka Eiropas Savienības (ES) fondi vairāk ir jāizmanto mazo lauksaimnieku un patiešām reāli, nevis tikai oficiāli, nozarē strādājošo atbalstīšanā, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” ceturtdienas, 12. jūlija, rītā sacīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Zemnieki šādi ir norādījuši centra rīkotā aptaujā, kurā piedalījušies vairāk nekā 1600 lauksaimnieku. Aptaujas nolūks bija izzināt zemnieku nostāju par to, kā būtu jāizmanto ES fondi.

Dati līdz galam vēl nav apkopoti, tomēr jau izkristalizējies, ka zemnieki prasa vairāk atbalstīt mazos lauksaimniekus. Tostarp šādu rosinājumu devuši lielie lauksaimnieki, kuri nevēlas, ka lauki paliek vēl vairāk neapdzīvoti.

Attiecībā uz investīcijām zemnieki norādījuši, ka visvairāk atbalsta vajag tehnikas, piemēram, jaunu traktoru iepirkšanā. Tomēr tāpat laukos ir nepieciešama attīstītāka infrastruktūra ārpus saimniecībām – piemēram, vajag sakārtot ceļus, kas ir kā pieeja skolām, bērnudārziem un citām iestādēm.

Zemnieki arī izteikuši vēlmi, lai viņu piegādāto produkciju pārstrādātu Latvijā.

Savukārt dažādu likstu un neveiksmju gadījumos pašiem lauksaimniekiem tomēr būtu jātiek ar tām galā.

Cimermanis pauda, ka aptaujā ir piedalījušies daudz gados jaunu saimnieku – vecumā līdz 40 gadiem bijis vairāk nekā 41% saimnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti