Zemes fonds šogad dubultojis darījumu apjomu un iegādāto īpašumu platības

Attīstības finanšu institūcijas "Altum" pārvaldītais Zemes fonds šā gada pirmajā ceturksnī iegādājies lauksaimniecības zemes īpašumus 2200 hektāru platībā par 7,5 miljoniem eiro, kopējam fonda īpašumu portfelim tuvojoties 50 miljoniem eiro. Salīdzinot ar līdzīgu periodu pērn, šogad ir dubultojies gan darījumu apjoms, gan iegādāto īpašumu platības, informēja "Altum" sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Zemes fonda kopējais portfeļa apjoms šā gada 31. martā sasniedza 45,6 miljonus eiro, no kuriem 16,3 miljoni eiro ir reversās nomas darījumi. Zemes fonda īpašumā ir 15 600 hektāru zemes, kas ir 760 īpašumi. Patlaban vairāk nekā 95% iegādāto īpašumu tiek iznomāti lauksaimniekiem, tai skaitā jaunajiem, kuriem zeme nepieciešama saimnieciskās darbības attīstīšanai vai uzsākšanai.

Īpašumi ir iegādāti visos Latvijas reģionos, lielākās platības iegādātas Zemgalē – vairāk nekā 5700 hektāru, un Kurzemē – nedaudz virs 3800. Vidzemē Zemes fonds iegādājies īpašumus vairāk nekā 3300 hektāru platībā, Rīgas reģionā – gandrīz 2000, bet Latgalē – nedaudz virs 900 hektāriem.

"Zemes fonda darbības apjomi turpina augt, un arī šobrīd, vīrusa pandēmijas apstākļos, ir vērojama liela darījumu aktivitāte un prognozējam, ka tā šogad turpināsies.

Emitējot obligācijas un kapitāla tirgos piesaistot papildus 20 miljonus eiro, esam gatavi Zemes fonda izaugsmi turpināt. Skaidrie un caurskatāmie nosacījumi ir ļāvuši Zemes fondam nostiprināt uzticību lauksaimnieku vidū par šī finansēšanas veida noderīgumu un efektivitāti. Mēs redzam lielu potenciālu turpināt paplašināt sadarbību ar lauksaimniekiem. Vienlaikus Zemes fonda darījumu apjoms pret kopējo tirgu joprojām ir neliels, apliecinot, ka tas papildina iespējas zemes tirgū, nekonkurējot ar privāto tirgu – ja īpašumam ir pircējs privātajā tirgū, Zemes fonda iesaistīšanās nav nepieciešama," klāstīja "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

"Altum" pārvaldītais Latvijas Zemes fonds darbojas kopš 2015. gada jūlija. Tas Latvijā pērk nekustamos īpašumus, kas atbilst noteiktiem kritērijiem. Fonds pērk īpašumus par cenām, kas nepārsniedz vidējās cenas tirgū līdzvērtīgai lauksaimniecības zemei attiecīgajā novadā un pagastā. 2017. gada nogalē fonds sāka piedāvāt arī reversās nomas pakalpojumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt