Labrīt

VID rīcībā nav «Panamas dokumentu»; pieprasīs informāciju žurnālistiem

Labrīt

Politologs: «Vienotības» atdzimšana iespējama, pārtraucot melot pašai sev

Par kadastrālo vērtību un NĪN izmaiņām

Zemes dienests: Kadastrālo vērtību pieaugums būs tik liels, ka bez izmaiņām nodokļos neiztikt

Mājokļu kadastrālo vērtību izmaiņas, kas varētu stāties spēkā 2018.gadā, paredzētas tik būtiskas, ka tās nav iespējams ieviest, ja netiks izdarītas izmaiņas nodokļu politikā, intervijā Latvijas Radio atzina Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Zemes dienesta vadītāja skaidroja, ka saskaņā ar Kadastra likumu ik pēc diviem gadiem tiek virzīta vērtību pārskatīšana. “Šobrīd, virzot jauno vērtību bāzi, kam būtu jābūt spēkā uz 2017.-2018.gadu, tika konstatēts, ka patiešām būtiski mainās mājokļa vērtības un turpina augt lauksaimniecības zemes vērtības.

Un vērtību pieaugums ir tik būtisks, ka gan Zemes dienesta, gan valdības partijām skaidrs – bez izmaiņām nodokļu politikā nav iespējams pat virzīt šo vērtību bāzi un izmantot to kā bāzi esošajās nodokļu likmēs.”

Izmaiņas visvairāk skars mājokļus, īpaši jaunos mājokļus, kas uzbūvēti pēc 2000.gada un kuriem ir cita vērtību pamatbāze, pastāstīja Baklāne-Ansberga. Tāpat būtiski pārskatītas zonas attiecībā uz savrupmājām, un vērtību paaugstinājumi attieksies arī uz jaunajām savrupmājām. Īpaši būtiski vērtību paaugstināmus būs Rīgā un Pierīgā – līdz pat divām un četrām reizēm, bet ekskluzīvajos īpašumos pat seškārtīgs paaugstinājums.

“Šobrīd esam panākuši, ka īpašuma vērtības ir atbilstošas to tirgus vērtībām. Un tagad otrais uzdevums, kas ir kopīgi Finanšu ministrijai un pašvaldībām, protams, mums piedaloties, ir jāpanāk samērīgais, taisnīgais nodokļa maksājums, kas vienlaikus rada taisnīgu nodokļa maksājumu starp būtiski dārgāku īpašumu īpašniekiem, kas maksā vairāk nekā nekvalitatīvo īpašumu īpašnieki. Bet no otras puses - atbalstot valsts politikas, kas ir ģimeņu atbalstam, un kopumā runājot par samērīgu un saprotamu nodokļa maksājumu,” stāsta dienesta vadītāja.

Izmaiņas gan nav gaidāmas tuvākā gada vai pusotra laikā, jo koalīcija nolēmusi uz gadu atlikt vērtību apstiprināšanu. Jaunās vērtības varētu tikt apstiprinātas un  stātos spēkā 2018.gadā.

5 komentāri
spricējošais runcis
Iznāk,ka vinnēs tie vienīgie mājokļi,kuri būs noplukuši.Nodokļi tiek uzlikti bagātajiem.Tas laikam ir sociāldemokrātu pieprasītā progresīvā nodokļa aizvietotājs.
Kŗemilek
Lieta tāda, ka privātmāju rajonos vēl kopš padomju laikiem dzīvo daudz samērā mazturīgu latviešu (tieši latviešu, jo krievi pārsvarā dzīvoja dzīvokļos). Skatoties ar bezprincipu biznesmeņa (un arī ar pašvaldības) acīm - vietās ar augstu potenciālo vērtību stāv zemas atdeves īpašumi, ar šādiem-ne-tādiem saimniekiem. "Biznesa" plāns ir dabūt šos 40, 50 un vairāk gadus savos īpašumos nodzīvojušos ļautiņus ārā un viņu vietā iedēstīt jebkāda veida un tautības "naudīgo" šķiru. Un tā arī notiks, nespējot samaksāt nodokļus, no saviem īpašumiem tiks izdzīvoti latvieši, kas tajos nodzīvojuši visu mūžu. (PS pret augstiem nodokļiem jaunuzbūvētām mājām nebūtu, ko iebilst!)
opis
ABSURDS . Es par savu naudu nopērku zemi, par savu naudu uzceļu mājiņu un man jāmaksā liekēžiem nodoklis, KAMDĒĻ ? Vēl saprotu PVN , pērku preci ,ko neesmu ražojis...... šiem liekēžiem un zemes sapirktas un īpašumi nez cik, mašīnas .......kur ņem tādu naudu? Laikam jādzīvo salmu būdā , nebūs jāmaksā. Uzlabo īpašuma stāvokli......PIELIEK MAKSU.......MURGS NE SISTĒMA !!!
Brauc
uz savu Krieviju, kur par nekustamo īpašumu tev, kā pārcentīgam putinososam un Kremļa paltridiotam, nebūs jāmaksā nodoklis :))))))
un pie tam
īpašumu tirgus vērtība jau gadiem ilgi neaug.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti