Zaharjins un Segals 70% LM akciju nodos «Daļpolimetall»

Finanšu grūtībās nonākušās AS „Liepājas metalurgs” akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals panākuši vienošanos par 70% uzņēmuma akciju nodošanu Krievijas uzņēmumam „Daļpolimetall”, lai investors varētu ieguldīt nepieciešamos līdzekļus rūpnīcā un pēc iespējas ātrāk atjaunotu tehnoloģisko procesu, teikts „Liepājas metalurga” izplatītajā paziņojumā.

Uzņēmuma akcionāri norāda, ka vakar trešā akcionāra Kirova Lipmana juristu sniegtā informācija ir izplatīta ar mērķi izdarīt spiedienu uz pārējiem akcionāriem, lai iegūtu savā īpašumā 11% strīdīgo akciju.

„Lipmana piedāvājuma galvenā doma ir šantāža - atdodiet strīdīgās akcijas, bet es atteikšos no civilprasības un kriminālprasības. Ja Lipmans beigs likt šķēršļus veiksmīgai ražošanas atsākšanai, uzņēmuma bankrota draudi atkritīs. Mierizlīgums var tikt panākts, ja Lipmans atteiksies no nelikumīgām darbībām,” paziņojumā norāda Zaharjins un Segals.

Jau ziņots, ka „Liepājas metalurga” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administratora Haralda Velmera rīcībā nav informācijas par uzņēmuma akcionāru izlīguma sarunām. Viņš norāda, ka publiskotā informācija par šīm sarunām ir tikai viena akcionāra - Lipmana - pārstāvju interpretācija.

Saskaņā ar Lipmana pārstāvja, zvērināta advokāta Pāvela Rebenoka teikto „Liepājas metalurga” lielākajiem akcionāriem bez rezultātiem noslēgušās izlīguma sarunas par visu strīdu izbeigšanu. „Nevēlēšanās noslēgt mierizlīgumu par visu strīdu izbeigšanu starp „Liepājas metalurga” akcionāriem liecina, ka, neraugoties uz TAP pasākumu plānu, uzņēmuma akcionāri Zaharjins un Segals turpina apzināti vest uzņēmumu uz maksātnespēju,” uzskata Rebenoks.

Kā ziņots, „Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja „Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai „UniCredit” - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica „Liepājas metalurga” valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Liepājas tiesa ir pieņēmusi uzņēmuma tiesiskās aizsardzības pasākumu (TAP) plānu, ko ir izstrādājuši uzņēmuma speciālisti un kas ir saskaņots ar visiem nodrošinātajiem un vairāk nekā 55% nenodrošināto kreditoru, kā arī ar kreditoru kluba pieaicināto finanšu konsultantu „Prudentia Advisers”.

TAP plāns nosaka pasākumus uzņēmuma darbības atjaunošanai. „Liepājas metalurgam” šomēnes ir jāpiesaista apgrozāmie līdzekļi, kas vēlāk pārvērtīsies akcijās, un mēneša laikā jāatsāk ražošana.

TAP laikā administratora pienākumus uzņēmumā veic haralds Velmers. Velmers biznesa portālam "Nozare.lv" norādīja, ka pagaidām viņš nav informēts par šo darījumu. "Akcionāru paziņojumus varēšu komentēt tad, kad manā rīcībā būs attiecīgi dokumenti," sacīja Velmers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt