Vieglā automobiļa slēpņos VID atklāj 87,55 kilogramus hašiša

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija, pārbaudot kāda Krievijas pilsoņa automašīnu, slēpņos atradusi 87,55 kilogramus hašiša, informēja VID.

Muitas kontroles laikā radās pamatotas aizdomas, ka transportlīdzeklī varētu tikt pārvadātas aizliegtas vielas. Automobilis tika novirzīts padziļinātai muitas kontrolei. Tas tika skenēts, un to arī pārbaudīja VID kinologs ar narkotisko vielu meklēšanas darba suni.

Izrādījās, ka transportlīdzekļa aizmugurējā triecienabsorbējošajā iekārtā paslēpti 17 brikešu formas iepakojumi. Turpinot pārbaudi, tika atklāts, ka arī zem transportlīdzekļa vadītāja un pasažiera sēdekļa paslēpti vēl 63 brikešu formas iepakojumi.

Procesa ietvaros izņemtā viela tika nosūtīta uz laboratoriju ķīmiskajai ekspertīzei. Ekspertu atzinums apstiprināja aizdomas, ka transporta līdzeklī atrastā narkotiskā viela ir hašišs.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norādīja, ka lielo narkotisko vielu daudzumu izdevies izņemt un vainīgo personu aizturēt, pateicoties mērķtiecīgam, profesionālam VID Nodokļu un muitas policijas darbam, kā arī veiksmīgai savstarpējai sadarbībai.

“VID speciālistu darbs ir vērsts uz to, lai Latvija nevarētu tikt brīvi izmantota kā kontrabandas tranzīta valsts. Tiek veikts profesionāls darbs, lai šādu nelikumīgu kravu plūsmas tiktu apturētas un uzietās vielas iznīcinātas,” norādīja Jaunzeme.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā un neatļautu glabāšanu un pārvietošanu Latvijā realizācijas nolūkā lielā apmērā. Aizturēts transportlīdzekļa vadītājs, 1977. gadā dzimušais Krievijas pilsonis, kuram tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti