Sadaļas Sadaļas

VIDEO: «Startin.lv» un EM cikla #21gsLatvija diskusija par darbinieku akciju opcijām

Ekonomikas ministrija un Latvijas jaunuzņēmumu asociācija “Startin.lv” rīko ekspertu diskusiju ciklu #21gsLatvija, kura ietvaros meklēs risinājumus un pārrunās tēmas, kas aktuālas Latvijas starptautiskās konkurētspējas attīstībai, fokusējoties uz digitālo ekonomiku. Pirmā diskusijā piektdien, 14.jūnijā, veltīta darbinieku akciju opcijām.

Akciju opciju piešķiršana darbiniekiem ir lieliska iespēja motivēt jaunuzņēmumu darbiniekus, un to plaši izmanto ASV.

Pašlaik Eiropā, t.sk. Latvijā, likumdošana šādu iespēju vienkāršā veidā neparedz, un tas ir būtisks konkurētspējas trūkums. Sakārtots regulējums dotu gan tiešus ieguvumus uzņēmējiem, gan Latvijai kā jaunuzņēmumiem labvēlīgas valsts tēlam un diskusija būtu kā proaktīvs mudinājums atbilstošas likumdošanas virzienā.

Sarunu ievadīs Evas Berlaus, ''Sorainen'' Latvijas biroja vadošās partneres un diskusijas moderatores prezentācija. Diskusijā piedalīsies:

  • Ralfs Nemiro, ekonomikas ministrs
  • Andris K. Bērziņš, ''Change Ventures'' partneris un ''TechHub Riga'' dibinātājs
  • Gints Sloka, ''Giraffe360'' valdes loceklis
  • Reinis Znotiņš, Saeimas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijas vadītājs

Saruna norisināsies latviešu valodā.

Diskusiju iespējams vērot tiešraidē Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas Startin.lv “Facebook” lapā un portālā LSM.lv

Nākamās diskusijas:

Diskusiju cikls turpināsies jau pēc nedēļas - piektdien, 21. jūnijā, plkst.11.30 ar otro sarunu  par valsts tēla lomu eksportā un uzņēmējdarbības vides konkurētspējā “Latvijas zīmols”. Pozitīvs valsts tēls un atpazīstamība palīdz uzņēmējiem veiksmīgāk dibināt attiecības ar potenciālajiem klientiem un investoriem ārvalstīs, kā arī piesaistīt ārvalstu uzmanību un investīcijas Latvijai. Tomēr pagaidām valsts tēls ir bijis atstāts novārtā un nav vienotas stratēģijas un izpratnes par kopīgu valsts vēstījumu. Interesentus aicinām reģistrēt savu dalību šajā pasākumā šeit.

Savukārt trešā diskusija - “Digitālās prasmes” - aicinās runāt par sabiedrības zināšanām digitālajā laikmetā un to, kādai jābūt valsts lomai. Ja ražošanas nozares iespējas ir relatīvi ierobežotas darbaspēka un dabas resursos, tad digitālās iespējas rada Latvijai teju neierobežotu potenciālu attīstīt savu konkurētspēju. To, vai spēsim šo iespēju pietiekami izmantot, noteiks ne tikai mums pieejamais informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) profesionāļu darbaspēks, bet arī digitālās prasmes uzņēmēju, ierēdņu, pasūtītāju un politikas veidotāju vidū, kuru rokās ir lēmumi par inovāciju ieviešanu vai informācijas tehnoloģiju (IT) pasūtījumu veikšanu. Diskusija norisināsies ceturtdien, 27. jūnijā, plkst. 12.00.  Reģistrācija diskusijai šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt