Sadaļas Sadaļas

VIDEO: Pasaules mēroga konference par nākotnes nodarbinātību Latvijā

"Līdz 2025. gadam aptuveni pusei no darbaspēka būs nepieciešams pārkvalificēties," teikts Pasaules Ekonomikas foruma pārskatā. Kāds ir Latvijas plāns? Par to 17. februārī no pulksten 13.00 līdz 18.00 notiks starptautiska tiešsaistes konference “Nākotnes darbs Latvijā”. Konferencei var sekot līdzi arī LSM.lv tiešraidē. 

Konferencē 17 vadošo pasaules un vietējo nodarbinātības politiku veidotāji un pētnieki, Eiropas nodarbinātības dienestu vadītāji, ekonomisti un uzņēmumu vadītāji dalīsies darba tirgus prognozēs, iezīmēs būtiskākos nodarbinātības izaicinājumus un prezentēs scenārijus nodarbinātības risku mazināšanai.

Jaunākajā Pasaules Ekonomikas foruma pētījumā "The Future of Jobs 2020" teikts, ka lielākā daļa nākotnes profesiju šobrīd neeksistē (65% – 2030), liela daļa no šī brīža profesijām tiks automatizēta (47% – 2030), un aptuveni pusei no darbiniekiem būs nepieciešams pārkvalificēties jau līdz 2025. gadam. “Nepārtraukta mācīšanās un periodiska pārkvalificēšanās būs vienīgais veids, kā veicināt nodarbinātību, individuālo un reģiona konkurētspēju, uzskata Evita Simsone, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore. “Tādēļ svarīgi apzināties, ka valstu nacionālie nodarbinātības dienesti ir kļuvuši līdzatbildīgi ne tikai sociālo atbalsta mehānismu nodrošināšanā, bet arī darbaspēka nepieciešamo prasmju attīstībā.”

Konferences mērķis ir rast atbildes uz jautājumiem par to, kuras būs pieprasītākās nākotnes prasmes un kā tās apgūt? Kā valsts, stratēģiski plānojot un koordinējot cilvēkresursu politiku, var palielināt konkurētspēju? Kāda ir uzņēmumu un valsts pārvaldes loma darbinieku prasmju attīstībā u.c.

Konferencē uzstāsies un to atklās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Eiropas Komisijas darba un sociālo tiesību komisārs Nikolā Šmits, Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības dienestu tīkla (PES) priekšsēdētājs Johaness Kopfs un Nodarbinātības valsts aģentūras Latvijā direktore Evita Simsone, Luksemburgas Nacionālās nodarbinātības aģentūras direktore Izabella Šlesere, Dānijas Nodarbinātības dienesta vadītāja Marija Šakha Vindum un pārstāvji no Somijas Ekonomikas un nodarbinātības ministrijas.

Tāpat jaunāko pētījumu un datu prezentācijās dalīsies Pasaules Ekonomikas foruma vadošā pētniece Vaselīna Stefanova-Ratčeva, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) vecākais ekonomists Stjēns Brūke un vecākā projektu vadītāja Dr. Pireta Tonūrista, Stenfordas Universitātes datorzinātņu profesors Džons Mičels, ''Google CAE'' Mārketinga stratēģijas un darbību nodaļas vadītāja Ivana Grbavaca, ''Cognizant “Future of Work” centra vadītājs Bens Brings, Latvijas Bankas padomes loceklis Andris Vilks, ''Swedbank Grupas'' Talantu un līderības vadītāja Dženifera Florido un Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētā profesore Zane Vārpiņa. Diskusiju vadīs Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Daunis Auers.

“Ceru, ka tagad, kad ir pieejamas vakcīnas, redzēsim gaismu veselības krīzes tuneļa galā. Tādēļ ir īpaši svarīgi, lai, uzsākot atveseļošanās fāzi, ekonomiskās un sociālās programmas tiktu īstenotas roku rokā,” saka Nikolā Šmits, Eiropas Komisijas darba un sociālo tiesību komisārs.

Savukārt Valsts prezidents Egils Levits uzsver, ka "Latvijas nodarbinātības politikai ir nepieciešams audits, lai uzrādītu, kas ir tās trūkumi un iespējas modernas Eiropas Savienības  un pasaules nodarbinātības kontekstā.”

Pasākums notiks angļu valodā, un tam būs iespējams sekot līdz tiešsaistē arī konferences “Facebook” platformā https://ej.uz/futureofjobs, kā arī latviešu valodas tulkojums tiks nodrošināts konferences mājaslapā www.futureofjobs.lv un LSM.lv. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt