VID aizdomās par korupciju aiztur piecu personu grupu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) aizturējusi organizētu personu grupu, turot šos cilvēkus aizdomās par koruptīvām darbībām ilgstošā laika periodā saistībā ar iepirkumiem VID vajadzībām. 

VID informēja, ka runa ir par telpu nomāšanu VID vajadzībām dažādos Latvijas reģionos un to, kādā veidā šie iepirkumi ir notikuši. Kopumā aizturētas tika piecas personas, no kurām trim piemērots aizdomās turamā statuss, bet divas ir personas, pret kurām sākts kriminālprocess.

Viens no aizturētajiem ir VID darbinieks – šī persona pašreiz ir atstādināta no pienākumu pildīšanas VID un atalgojumu nesaņems. Personai pašreiz piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, nosakot drošības naudu 25 000 eiro apmērā.

Savukārt cits no organizētās grupas dalībniekiem ir bijušais VID darbinieks, kurš jau ir aizturēts (šobrīd atrodas apcietinājumā) saistībā ar kukuļošanas gadījumu, kur aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 tūkstošu eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka, lai veicinātu labprātīgu nodokļu nomaksu valstī, nav iespējama situācija, ka pašā VID strādā personas, kas ir saistītas ar koruptīvām darbībām.

“Kopš pagājušā gada, kad IDP ir iecelts jauns vadītājs, šim jautājumam tiek pievērsta īpaša uzmanība, un tiem darbiniekiem, kuri ir mēģinājuši piepelnīties ar nelikumīgām darbībām, VID vietas nebūs,” uzsvēra Jaunzeme.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

KONTEKSTS:

Pēdējā pusotra gada laikā VID Iekšējās drošības pārvalde atklājusi ievērojami vairāk dienesta darbinieku izdarītus noziegumus nekā iepriekšējos gados. Taču informācija par dienestā notikušo ne vienmēr tiek publiskota. Par to Jaunzemi kritizēja finanšu ministrs Jānis Reirs ("Jaunā Vienotība"), viņa savukārt kritiku noliedz, norādot, ka dienestā ir smags pagātnes mantojums, bet viņa sola turpināt ar to cīnīties.

Jūnijā vēstīts par gadījumu, kur VID kāds uzņēmējs ziņoja, ka no viņa mēģināts izspiest 65 000 eiro lielu kukuli apmaiņā pret to, ka konkurentam kādā iepirkumā tiktu uzsūtīts VID audits. Jūnija sākumā brīdī, kad uzņēmējs starpniekam nodeva pirmo pusi summas, VID iekšējās drošības pārvalde izspiedējus aizturēja. No pieciem aizturētajiem divi bija bijušie, bet viena – esošā VID darbiniece. Pārējie divi – ar dienestu nesaistīti. Diviem no aizturētajiem tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt