Vēl trīs uzņēmumi pieteikušies atbalstam finansējuma piesaistei kapitāla tirgos

Eiropas Savienības (ES) fondu programmā mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai projektu atlases noslēdzošajā ceturtajā kārtā saņemti trīs iesniegumi. Pieejamais ES fondu atbalsts ir pietiekams, lai varētu atbalstīt ieceres, ja tās atbildīs programmas nosacījumiem, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Visos projektu iesniegumos plānota akciju emisija un prasītais finansējums – 296 250 eiro – ir 79% no atlikušā ES fondu atbalsta 375 375 eiro apmērā. Atbalsta pretendenti pārstāv pakalpojumu un tirdzniecības nozari.

CFLA atzīmēja, ka ES fondu atbalsta programmā mazie un vidējie uzņēmumi sekmīgai akciju vai parāda vērstpapīru emisijai biržā saņems līdzfinansējumu līdz 50% apjomā no kopējām sagatavošanās izmaksām. Atbalsts komersantiem tiks sniegts granta veidā, nepārsniedzot 100 000 eiro akciju emisijas gadījumā un 20 000 eiro parāda vērtspapīru emisijas gadījumā.

Atbalsta saņēmējiem būs jānodrošina sekmīga akciju vai parāda vērstpapīru iekļaušana AS "Nasdaq Riga" Baltijas regulētajā tirgū vai Baltijas alternatīvajā tirgū "First North" ne vēlāk kā divu gadu laikā no līguma ar CFLA par projekta īstenošanu noslēgšanas. Par sekmīgu akciju emisiju uzskata akciju emisiju vismaz 500 000 eiro apmērā.

Trijās līdz šim izsludinātajās projektu atlasēs lielākā interese bijusi par akciju emisiju – pirmajā kārtā CFLA saņēma astoņus projektu iesniegumus šī mērķa īstenošanai un vienu – obligāciju emisijai; otrajā kārtā saņemti pieci iesniegumi, četri no tiem par akciju, viens – par obligāciju emisiju. Trešajā kārtā akciju emisijai pieteicās seši uzņēmumi.

Četri uzņēmumi šobrīd īsteno projektus, tos plānots pabeigt līdz 2023. gadam.

Programmas īstenošanai kopumā paredzēts viens miljons eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), t.sk. indikatīvi 0,8 miljoni eiro akciju emisijas atbalstam un 0,2 miljoni eiro parāda vērtspapīru atbalstam, atzīmēja CFLA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti