Vārvē durvis vērs moderna atkritumu pārstrādes rūpnīca

Ventspils novada Vārvē rit pēdējie testēšanas darbi vienai no modernākajām atkritumu pārstrādes rūpnīcām Eiropā, kas drīz vērs vaļā savas durvis.

Līdz šim atkritumus apglabāja zemē izveidotās šūnās, bet jaunākās tehnoloģijas atkritumus ļaus izmantot apkurei un biogāzes iegūšanai.

Paredzēts, ka poligonā „Pentuļi” esošo rūpnīcu izmantos Kuldīgas novads, Ventspils novads un Ventspils pilsēta.

Atklātas izgāztuves laiki Ventspilī beidzās 2004.gadā, kad tika izveidota slēgtā atkritumu poligona pirmā kārta. Tagad darbu sācis atkritumu mehāniskās priekšapstrādes centrs, kas ir viena no modernākajām atkritumu pārstrādes rūpnīcām Eiropā.

„Šī projekta visas kārtas izmaksājušas vairāk nekā 9,5 miljonus latu, lielāko daļu tēriņu sedz Eiropas Kohēzijas fonds. Iespējams, ka nākotnē pārstrāde attīstīsies tik tālu, ka vispār nebūs atkritumu, ko noglabāt,” stāsta Latvijas atkritumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Vilgerts.

Savukārt PSIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” vadītājs Gatis Celms uzsver, ka atkritumi noderēs kā kurināmais, bet atkritumu glabāšanas laikā radušās biogāzes savākšanas sistēma ar sadedzināšanas lāpu var kalpot pat elektrības ražošanai.

Līdzekļus jaunās rūpnīcas celtniecībā ir sniegusi arī Eiropas Savienība. Poligonā nejūt smakas un netiek piesārņota zeme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti