Valsts subsidēs darba algas jauniem darbiniekiem no bezdarbnieku vidus

Ministru kabinets otrdien, 16. jūnijā, atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu pēc ārkārtējās situācijas beigām sniegt finansiālu atbalstu darba devējiem jaunu darbinieku pieņemšanai darbā no bezdarbnieku vidus, informēja LM.

Algas subsīdijas atbalsta pasākumā darba devējs trīs mēnešus saņems subsīdiju darba algai 50% apmērā no darbiniekam noteiktās mēneša darba algas, bet ne vairāk kā 430 eiro mēnesī. To paredz grozījumi noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem.

Lai veicinātu pastāvīgu darbavietu veidošanu, pieņemtie grozījumi darba devējam paredz pienākumu nodarbināt bezdarbnieku ne mazāk kā trīs mēnešus pēc algas subsīdijas atbalsta pasākuma īstenošanās beigām.

Darba devēji varēs pieteikties šim atbalstam līdz 2021. gada 31. decembrim. Pasākumā iecerēts iesaistīt 15 000 bezdarbnieku un plānots finansējums 23,5 miljoni eiro.

Tas ir papildus piešķirtais finansējums no Eiropas Savienības (ES) fondiem.

"Subsīdiju programma bezdarbnieku pieņemšanai darbā ir aicinājums darba devējiem izvērtēt, un, ja ir iespējams, radīt darbavietas. Valsts nāk palīgā ar atbalstu, lai krīzes skartās nozares pēc iespējas ātrāk atgūtos un nostātos uz kājām. Šī programma nodrošinās divpusēju efektu – gan radīs darbavietas, gan samazinās bezdarbnieku rindas,” uzskata labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV").

Bez tam bezdarbnieka statusu ieguvušajiem klātienes studentiem paredzēta iespēja piedalīties prasmju un iemaņu attīstības pasākumā, kas ļautu studējošajiem studiju laikā attīstīt pētnieciskās, organizatoriskās, IT prasmes, veicot noteiktus uzdevumus savā augstskolā vai koledžā.

Pasākumā iesaistītajiem studentiem tiks izmaksāta stipendija – 10 eiro apmērā par katru dalības dienu (aptuveni 200 eiro mēnesī).

Pasākuma ilgums ir līdz sešiem mēnešiem, un tajā domāts iesaistīt 3000 bezdarbnieku, kam plānots finansējums 3,6 miljoni eiro. Tas ir LM iekšēji pārdalītais ES fondu finansējums.

Savukārt algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos bezdarbniekus drīkstēs iesaistīt ne vairs līdz četriem,  bet gan  līdz sešiem mēnešiem gadā, jo, kā liecina pieredze, tautsaimniecība pēc krīzēm atgūstas pakāpeniski un uzlabojumi darba tirgū vērojami ar zināmu laika nobīdi. Algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos piedalīsies tie bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un bezdarbnieka palīdzības pabalstu. Pasākumā plānots papildus iesaistīt 8000 bezdarbnieku un plānots finansējums 10,9 miljoni eiro. Tas ir LM iekšēji pārdalītais ES fondu finansējums.

KONTEKSTS:

Covid-19 infekcijas izraisītās krīzes laikā Latvijas valdība ieviesa dīkstāves pabalstus, lai tādējādi slāpētu bezdarba pieaugumu. Šie dīkstāves pabalsti paredzēti līdz šā gada jūnija beigām, un pēc tam LM plānoja ieviest jaunus nodarbinātības atbalsta pasākumus.

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem Latvijā reģistrētais bezdarbs maija beigās bija 8,4%. Mēneša laikā reģistrēto bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 3 500, sasniedzot 76 400. Tas nozīmē pieaugumu par 0,4 procentpunktiem. Bezdarbs pieaudzis visos Latvijas reģionos.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt