Rīta Panorāma

Telefonintervija ar «Latvijas Valsts ceļi» pārstāvi Annu Kononovu

Rīta Panorāma

Rakstnieka Alberta Kronenberga «Tuntuļu Jurītis» Leļļu teātrī

Intervija ar Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu

Valsts kases pārvaldnieks: Ir vairāki «airBaltic» potenciālie investori

Aviokompānijas “airBaltic” investora piesaistes process norit ļoti labi, un uz darba galda šobrīd ir vairāk nekā viens piedāvājums, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Āboliņš norādīja, ka investoru meklējumos uzrunāti tika vairāk nekā 90 iespējamie investori un darba gaitā loks ticis sašaurināts. Šobrīd tiekot izskatīti vairāki piedāvājumi, taču precīzu skaitu Āboliņš neatklāja.

Viņš uzsvēra -Latvijas interesēs ir tāds investors, kas spēs nodrošināt to, ka aviokompānijas bāze paliek Rīgā, kā arī netiek samazināts lidojumu skaits.

Iepriekš ziņots, ka Satiksmes ministrija patlaban izskata jau konkrētus piedāvājumus Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" investora piesaistē un nav izslēgta arī uzņēmuma pilnīga privatizācija.

 "airBaltic" biznesa plānā "Horizon 2021" ir iekļauta papildu kapitāla piesaiste 50 miljonu eiro apmērā, lai pilnībā nodrošinātu lidmašīnu flotes nomaiņas finansējumu, kā arī turpinātu uzlabot lidsabiedrības kapitāla struktūru. Uzņēmums apliecinājis, ka negrasās vērsties pie valsts, lai prasītu veikt papildu ieguldījumu. Latvijas valdība ir uzstādījusi mērķi atrast lidsabiedrības stratēģisko investoru. Potenciālo ieguldītāju meklē starptautiskais finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldības uzņēmums "Lazard Freres".

Tāpat vēstīts, ka pērn maijā tika pabeigta "airBaltic" pamatkapitāla palielināšana, tam sasniedzot 256,473 miljonus eiro. Atbilstoši Latvijas valdības un Vācijas investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa parakstītajam līgumam viņš pērn marta beigās "airBaltic" ieguldīja apmēram 52 miljonus eiro, savukārt valsts investēja 80 miljonus eiro, "airBaltic" kapitalizējot Valsts kases aizdevumu.

Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij piederēja aptuveni 80% "airBaltic" akciju, bet investoram "Aircraft Leasing 1", kura valdes priekšsēdētājs bija Montāgs-Girmess, piederēja 20% akciju. "Aircraft Leasing 1" īpašnieks bija Īrijā reģistrēta kompānija "IALH LIMITED".

Savukārt šogad aprīlī par "airBaltic" pastarpinātu mazākuma akcionāru kļuva Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens, kurš no Montāga-Girmesa pārņēma "Aircraft Leasing 1".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti