Dienas ziņas

Francija gatavojas plašiem protestiem

Dienas ziņas

Mediķi brīdina politiķus par krīzi nozarē

Uzņēmumos trūkst darbinieku

«Valmieras stikla šķiedrā» nepieciešami vairāki desmiti darbinieku

Brīvas darbavietas ir, taču nav, kas strādā, - ar to saskāries viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā “Valmieras stikla šķiedra”. Lai uzrunātu potenciālos darbiniekus, uzņēmuma pārstāvji dodas uz dažādām Latvijas pilsētām. Līdz šim apzināti vairāki reģioni, tomēr nepieciešamos speciālistus piesaistīt joprojām nav izdevies. 

Andris Romanovskis bez darba ir divus gadus, iestājies bezdarbniekos un regulāri meklē brīvās darbavietas. Vīrietis stāsta, ka labprāt strādātu celtniecībā, tomēr līdz šim darbu nav izdevies atrast, jo teju visos uzņēmumos prasa pieredzi un iesācējiem apmācības nepiedāvā. Turklāt, kā Romanovskis secinājis, nereti vakancēs minētie piedāvājumi ir tikai solījumi uz papīra. 

“Bezdarbniekos sarakstīts, ka, piemēram, tur alga ir no tik līdz tik, bet izrādās beigās, ka tas solītais tā nav. Tā vienkārši ir cilvēku muļķošana. Es domāju, ka Vidzemē bez “blata” labā vietā nevar tikt,” saka Romanovskis.  

Arī bezdarbniece Krista Saliete atzīst, ka darbu atrast nav viegli. Tā kā viņa dzīvo laukos, uz pilsētu esot grūti nokļūt, jo pašai automašīnas nav, bet sabiedriskā transporta maršruts gar sievietes dzīvesvietu nekursē.

Tieši tas, ka “Valmieras stikla šķiedra” saviem darbiniekiem nodrošina nokļūšanu uz darbu un mājām, Salieti ieinteresējis ierasties uz tikšanos Liepas pagastā. Līdz šim trūkstošo darbaspēku uzņēmuma pārstāvji meklējuši arī Limbažos, Rūjienā un Alūksnes pusē - pilsētās, kurās potenciālos darbiniekus bieži uzrunā arī igauņi.

“Tās aktuālākās vietas ir darbinieki ražošanā. Radītas arī vairākas jaunas darbavietas, kur meklējam jaunus darbiniekus. To trūkst arvien vairāk. Principā Valmierā jau šobrīd bezdarbs nav, tas ir zem dabiskā bezdarba līmeņa. Situācija kļūst arvien izaicinošāka,” stāsta "Valmieras stikla šķiedras" personāla rekrutēšanas speciāliste Egita Petrova.

“Valmieras stikla šķiedrā” pašlaik strādā 1150 cilvēki un vēl vairāki desmiti darbinieku ir nepieciešami. 

Valmieras filiālē, kurā reģistrēts 871 bezdarbnieks, norāda, ka situācija pamazām uzlabojas, jo lielākā daļa cilvēku darbu atrod sešu mēnešu laikā.

Bez darba Latvijā pašlaik kopumā ir 57 tūkstoši iedzīvotāju, bet reģistrēto vakanču skaits - vairāk nekā 21 700. To, kāpēc cilvēki, kuri atbilst piedāvāto amatu prasībām, neizvēlas strādāt, Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) saista ar atalgojumu.  

“Pretendenti vēlas, lai darba devēji solītu un maksātu lielāku atalgojumu. Igaunijas ietekme ir ļoti jūtama. Igaunijas darba devēji atalgojuma līmenī bieži vien augstāki, algas ir lielākas. Tas ir papildus motivators, kāpēc bieži vien mūsu reģiona iedzīvotāji dodas strādāt uz Igauniju,” komentē NVA Valmieras filiāles vadītāja Agra Spurdziņa

Pašlaik valstī visvairāk pieprasīti darbinieki būvniecības, tirdzniecības un ražošanas nozarē. Uzņēmumi lielākoties meklē cilvēkus ar pieredzi un atbilstošu kvalifikāciju. Tāpēc tiem, kuriem ir nepieciešamās prasmes, taču nav sertifikāta, Nodarbinātības valsts aģentūra sniedz finansiālu atbalstu profesionālās kvalifikācijas eksāmena nokārtošanai. 

5 komentāri
Anonīms lietotājs 27865
Kāpec trukst stradnieki tapec ka nogrieztas algas un visi pis prom paliek tikai tie kuri spiesti tur palikt jo japabaro kautka gimene ta jau sen jums tur truktu paris simti neviss paris desmiti.
Anonīms lietotājs 27568
Nereali smags darbs 12 h garuma,pkus bonusu sistema kkas ne ta un tev nonem no algas uz zsvetkiem 20+ cilveki zaudeja 15 -30 eur .kurs normals naks ja tie pasi kas strada jau doma iet prom!algas salidzinot ar to darbu smiekligas un vel nau kauna piekerties kkadiem bonusiem,Jaunie atnak pastrada paprasa cik alga un jau nakamaja diena vairs neatnak jo vnk ta nauda nav ta darba verta
Anonīms lietotājs 22483
Skaidrs, ka viņiem IR jāorganizē transports, jo viņiem darbs ir organizēts 12 stundu maiņās. Piedodiet, bet cilvēks, kurš ir nostrādājis maiņu no 18.00 līdz 6.00, pie stūres vispār nedrīkstētu sēsties. 12 stundu maiņas Rietumos mūsdienās nav nekur. Latvijā laikam vēl nav atskārtuši, ka diennakts stundu skaits ērti dalās ar 3 un tad var iegūt normālas darba dienas stundu skaitu. Tā vietā organizē kaut kādus transportus. Varbūt tad pie reizes arī pašiem savu pūtēju orķestri, kapus un nabagmāju labākajās 19. gs. industriālistu tradīcijās, ko?
Anonīms lietotājs 27128
Cik tad stundā maksā par to veselībai ļoti kaitīgo darbu ? Kādus efektīvus personiskos veselību aizsargājošus speclīdzekļus darba devējs nodrošina darba vietā un to savlaicīgu nomaiņu ? Virstundas ir uz brīvprātības principa, par virstundām tiek maksāts konkrētajā dienā, jeb tomēr kaut kas tiek shēmots mēneša beigās ?
Anonīms lietotājs 24544
Darbs 12h kājās un stikla daļiņas gaisā laikam nav tā labākā laikam vieta kur cilvēki gatavi strādāt. Ja godīgi tad darbinieku meklēšana ir vāja un nepamanāma ...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti