Sadaļas Sadaļas

Valdība atbalsta 3,7 miljonu eiro piešķiršanu preses piegādēm

Ministru kabinets (MK) otrdien, 13. augustā, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus “Pasta likumā”, kas paredz no 2020.gada 1. janvāra uz vienu gadu pagarināt līdzšinējo regulējumu attiecībā uz abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu un tā radīto zaudējumu kompensēšanu “Latvijas Pastam”, informēja Satiksmes ministrijā.

Nepieciešamie līdzekļi preses abonēšanas piegādēm tiks rasti no valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem, kur, izvērtējot "Pasažieru vilciena" (PV) vilcienu iepirkuma grafiku, rasta iespēja pārvirzīt 3,7 miljoni eiro preses piegādēm, neietekmējot jauno vilcienu iegādes procesu, bet divi miljoni eiro šim mērķim budžetā jau bija iepriekš ieplānoti.

Pašreiz ir izvērtēts PV vilcienu iepirkuma grafiks un rasta iespēja pārvirzīt no 2020.gada uz 2021.gadu ieplānoto finansējums PV depo celtniecībai un tehnoloģiju iegādei.

Valdības rīcības plāns paredz pagarināt esošo preses piegādes regulējumu uz vienu gadu (līdz 2020. gada 31.decembrim), tādēļ SM izstrādāja likumprojektu “Grozījumi Pasta likumā” un virzīja tos izskatīšanai uz MK šī gada 16. jūlijā. Otrdien valdībā apstiprinātās izmaiņas paredz, ka MK ir deleģējums noteikt preses piegādes cenas līdz nākamā gada beigām - 2020.gada 31.decembrim, iepriekš tas bija spēkā līdz 2019. gada 31. decembrim. 

Likumprojekta regulējums nozīmē, ka tiks saglabāts valstī esošais preses piegādes sniegšanas un to radīto zaudējumu kompensācijas mehānisms, turpinot preses piegādes pakalpojumu radītos zaudējumus segt no valsts budžeta.

2019.gada zaudējumu apmērs ir prognozēts, balstoties uz operatīvajiem datiem, ņemot vērā prognozētās piegādes apjomus un 2019.gada izmaksas. Savukārt 2020.gadā tiek plānots 5% zaudējumu pieaugums, kas balstīts uz pieņēmumiem par darba samaksas izmaiņām, degvielas cenas izmaiņām un piegādes apjoma kritumiem gan abonētajai presei, gan vēstuļu korespondencei.

2020.gadā nepieciešamo kompensācijas summu (5 762 761 eiro) veido divas pozīcijas, proti, viena daļa ir no prognozētajiem 2019.gada II pusgada zaudējumiem (2 811 103 eiro) un  2020.gada I pusgada prognozētie zaudējumi (2 951 658 eiro). 

Ņemot vērā, ka pirms līgumu noslēgšanas ar preses izdevējiem par preses piegādi 2020.gadā, jābūt pieejamiem un zināmiem nosacījumiem attiecībā uz preses piegādes cenām, SM norāda, ka būtu nepieciešams noteikt pēc iespējas ātrāku likumprojekta spēkā stāšanās laiku.

Līdz 2020. gada 31. decembrim abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus visā Latvijas teritorijā sniegs “Latvijas Pasts”. Attiecīgajam komersantam no valsts budžeta kompensē zaudējumus, kas radušies, sniedzot abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus. Pēc “Latvijas Pasta” sniegtās informācijas, preses izdevēju maksājumi šobrīd nepārsniedz 40% no faktiskajām izmaksām, kuras rodas uzņēmumam, piegādājot abonētos preses izdevumus.

KONTEKSTS:

Līdz šim abonētās preses piegādei SM budžetā nākamajam gadam rezervēti divi miljoni eiro. Taču prognozes liecināja, ka šī funkcija Latvijas Pastam radīs zaudējumus aptuveni sešu miljonu eiro apmērā. Tādēļ SM meklēja avotus, kur ņemt trūkstošos nepilnus četrus miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt