Uzņēmumu energoefektivitātei un pārejai uz «zaļiem» resursiem Atveseļošanas fondā pieejami 80,5 miljoni eiro

Valdība otrdien apstiprināja Latvijā pirmo Atveseļošanas fonda atbalsta programmu, kurā uzņēmumiem būs pieejams finansējums 80,5 miljonu eiro apmērā energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju plašākai izmantošanai. 

Atbalsts uzņēmumiem būs pieejams kā finanšu institūcijas "Altum" aizdevums vai "ltum" paralēlais aizdevums ar kapitāla atlaidi pamatsummas dzēšanai. 

Maksimālā aizdevuma summa ir 5 miljoni eiro ar aizdevuma termiņu līdz 20 gadiem. 
Savukārt atbalsts tiks piešķirts kā kapitāla atlaide jeb finanšu institūcija "Altum" samazinās aizdevuma apmēru 30% apmērā, bet ne vairāk kā 1,5 miljonus eiro, pēc tam, kad projekts būs realizēts un tiks sasniegti mērķa rādītāji.

Pirmo četru nedēļu laikā, no dienas, kad “Altum” uzsāks pieņemt pieteikumus, un turpmāk, līdz pieejams finansējums, atbalstam varēs pieteikties Latvijā reģistrēts:

komersants, kurš darbojas apstrādes rūpniecības nozarē;

komersants, kurš atbilst vienam no sekojošiem kritērijiem:

  • komersants vai komersanta saistīto personu grupa eksportē vismaz 51% no saražotā,
  • komersanta eksporta apjoms pēdējā noslēgtā finanšu gada laikā ir vismaz miljons eiro.

Savukārt pēc četrām nedēļām, no dienas, kad “Altum” uzsāks pieņemt pieteikumus, atbalstam varēs pieteikties, papildus iepriekš minētajiem, arī pārējie – lielākā daļa Latvijā reģistrēto komersantu. 

Aizņēmumu uzņēmums varēs saņemt nedzīvojamo ēku energoefektivitāti paaugstinošu pārbūves vai atjaunošanas darbu veikšanai, kā arī energoefektīvu ražošanas un tās blakusprocesus nodrošinošo iekārtu iegādei, lai aizstātu esošās, mazāk energoefektīvās iekārtas.

Tāpat paredzēts, ka finansējumu varēs ieguldīt ēku inženiersistēmu atjaunošanā, pārbūvē vai izveidē, sekundāro energoresursu atgūšanai no ražošanas tehnoloģiskajiem procesiem, kā arī atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai, piemēram, saules paneļiem, vēja ģeneratoriem, biomasas tehnoloģiju ieviešanai u.c. tehnoloģijām.

Pieejamais Atveseļošanas fonda finansējums programmā ir 80,5 miljoni eiro, kur 30,58 miljoni paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai un 50 miljoni pārejai uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām. 

Atbalstam uzņēmumi varēs pieteikties “Altum” tuvāko mēnešu laikā un pieteikumus varēs iesniegt, kamēr vien būs pieejams finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt