Uzņēmums: Ukraina aicinājusi Latvijas valdību atbalstīt «Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcu»

Ukrainas infrastruktūras ministrs un rūpnīcas "Azovstaļ" īpašnieki vērsušies pie Latvijas valdības ar aicinājumu atbalstīt "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcu" (DLRR), aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs maija sākumā esot vērsies pie Latvijas satiksmes ministra Tāļa Linkaita ("Konservatīvie") ar vēstuli, kurā teikts, ka "DLRR ilggadējā pieredze, unikālā darba specifika un spēja nodrošināt pilnu pakalpojumu klāstu būs ārkārtīgi svarīga Ukrainas dzelzceļa infrastruktūras atjaunošanā pēc kara beigām". 

Arī "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" partnera - Ukrainas uzņēmuma "Metinvest" - vadība nosūtījusi Latvijas Ministru kabinetam oficiālu vēstuli, norādot uz uzņēmuma stratēģisko nozīmi pašlaik izpostītās dzelzceļa infrastruktūras un tā tehnikas atjaunošanā.

Kubrakovs savā vēstulē esot norādījis, ka pret Ukrainas dzelzceļu tiek vērsti apzināti uzbrukumi, izpostot infrastruktūru. Vēstulē Satiksmes ministrijai norādīts, ka Ukrainas spējas nodrošināt vilciena ritošā sastāva remontu un lokomotīvju remontdarbus ir ierobežotas, jo Ukrainas rūpnīcas, kā arī citus stratēģiskās nozīmes objektus regulāri apdraud sprādzieni un mērķtiecīgi uzbrukumi.

Vēstulē ministrs esot izteicis cerību uz sadarbību ar Ukrainu atbalstošām valstīm un to uzņēmumiem, norādot, ka Latvijā šāds stratēģiski nozīmīgs uzņēmums ir tieši "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca". Tā varēšot nodrošināt Ukrainas dzelzceļa "Ukrzaliznytsia" ritošā sastāva remontdarbus, tādā veidā mazinot karadarbības izraisīto postu. Vēstulē ministrs atsaucās uz "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" veikto apkopes un ritošā sastāva kapitālā remonta augsto darba kvalitāti, kā arī savstarpējo uzticēšanos, kas veidojusies labas iepriekšējās sadarbības rezultātā.

Pagājušā nedēļā arī "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" partnera "Metinvest" ģenerāldirektors Aleksandrs Gerasimčuks nosūtījis Latvijas Ministru kabinetam oficiālu vēstuli, norādot, ka uzņēmums ir informēts par finanšu grūtībām, ar ko saskārusies remonta rūpnīca.

Tāpat kā Ukrainas infrastruktūras ministrs, arī Gerasimčuks uzsvēra, ka

karadarbības rezultātā Ukrainā ir pilnībā kļuvis nepieejams dzelzceļa tehnikas remonts.

Kā uzsvēra uzņēmuma pārstāvis - "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" šobrīd esot viens no atslēgas sadarbības partneriem, un "Metinvest" eost ārkārtīgi ieinteresēti, lai Daugavpils rūpnīca turpinātu izpildīt pasūtījumus, nodrošinot lokomotīvju remonta un modernizācijas darbus.

"Metinvest" pieder arī metalurģijas rūpnīca "Azovstaļ", kas pēdējā laikā smagi cietusi no Krievijas karaspēka uzbrukumiem. "Azovstaļ" teritorija tiek ilgstoši nemitīgi apšaudīta ar visa veida ieročiem un bombardēta no gaisa.

KONTEKSTS:

Nodarbinātības valsts aģentūras Daugavpils filiāle marta beigās saņēmusi "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" un tās meitas uzņēmumu SIA "LokRem", SIA "DL Metal" un SIA "Logkom" iesniegumu par 240 darbinieku kolektīvo atlaišanu.

"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" pārstāvji bija norādījuši, ka karš un Krievijas agresija Ukrainā ir smagi ietekmējusi uzņēmuma darbību. Par izpildītajiem pasūtījumiem Ukrainas tirgū uzņēmuma "Metinvest" parādsaistības pret "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcu" patlaban sasniedz 8 229 550 eiro. Ukrainas uzņēmums, lai arī apliecinājis gatavību norēķināties, to nevar izdarīt, jo Ukrainā ir pieņemts lēmums pārtraukt jebkādus maksājumus ārpus valsts robežām.

"Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas" vadība atzina, ka nevēlas ne atlaist darbiniekus, ne likt viņiem pārkvalificēties darba atrašanai. Tāpat uzņēmuma pārstāvji apgalvo, ka "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" ir nozīmīgs dzelzceļa infrastruktūras uzņēmums, jo īpaši Daugavpils reģionā, kur līdz šim nodarbināti vairāk nekā 600 darbinieki. Tomēr patlaban "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca" ir spiesta atlaist daļu darbinieku cerībā saglabāt darbavietas pārējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt