1:1

1:1 Gundars Rēders: Valdis Zatlers

1:1

1:1 Gundars Rēders: Valdis Atāls

1:1 Gundars Rēders: Normunds Skauģis

Uzņēmējs rosina valstij izpirkt «ātro kredītu» jūgā nonākušo saistības

Maizes ceptuves "Lāči" īpašnieks Normunds Skauģis rosina valstij uz laiku izpirkt "ātro kredītu" jūgā nonākušo cilvēku kredītsaistības, kuras kredītu ņēmēji vēlāk valstij atmaksātu mazākos maksājumos un ilgākā periodā. Šādu priekšlikumu uzņēmējs izteica Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu".

Pēc viņa teiktā, ja ģimene bērnu var izaudzināt un izskolot ar tiem finansiālajiem resursiem, kas ir tās rīcībā, tad šāda ģimene Latvijā turpinās dzīvot. Savukārt, ja finansiālo resursu "hroniski trūks", tad ģimene tomēr var būt spiesta darbu meklēt citā valstī, kur tā var sevi nodrošināt vai "nedzīvot mūžīgā stresā".

"Viena no problēmām ir naudas aizdevumi, kurus piedāvā no rīta līdz vakaram. Tas ir viens no jautājumiem, kāpēc cilvēki brauc prom.

Viņi aizņemas šo naudu un nevar, protams, atdot ar tik augstiem procentiem. Un tad viņi brauc uz citu valsti meklēt darbu, kur var pelnīt bieži vien neoficiāli," klāstīja Skauģis.

Viņš atzina, ka arī maizes ceptuvē bijuši daudzi darbinieki, kuri pēc izpildraksta saņemšanas saprot, ka iepriekš paņemto "ātro kredītu" saistības ar saviem Latvijā gūtajiem ienākumiem nespēs nosegt un tāpēc drīz vien meklē labāk apmaksātu darbu ārzemēs.

Pēc Skauģa domām, ja valsts ir pieļāvusi "šādu kļūdu", ļaujot tā izvērsties "ātro kredītu" biznesam, tad valstij vajadzētu arī šo kredītu ņēmēju saistības uz laiku izpirkt.

Kredītu tā ņēmējs valstij atmaksātu, bet aizdevuma atdošanas nosacījumi būtu krietni labvēlīgāki kredītņēmējam, piemēram, maksātu 20 eiro mēnesī desmit gadu garumā, lēsa uzņēmējs.

7 komentāri
Anonīms lietotājs 18810
Un kas ir mūsu valsts vadītāji? Lielākoties blēži un zagļi, kas kļuva bagāti pateicoties visādām mahinācijām. Izejot no PSRS visi tak bijām praktiski vienādā stāvoklī? Bet daži bija tuvāk silei un teikšanai - tāpēc vienam tagad pieder miljonus vērti uzņēmumi, bet citam - čiks. Saprotiet tak vienu lietu - ne no kā nekas nerodas, ja vienam pieder daudz, tad citiem (un to ir vairākums) - ļoti maz. Kā piemērs - iedomājieties ābolu: ja viens nošņāpj no tā lielu daļu sev, tad kas paliek pārējiem? Un jūs vēlaties, lai šamie zāģētu zaru, uz kura sēž? Un ja valsts pārņems šos kredītus, tad to naudu viņa atņems mums visiem (pasvītroju - VISIEM valsts iedzīvotājiem). Te ir jārīkojas citādāk - šīs ātro kredītu firmas ir jāslēdz (jāaizliedz), un visu agrāk paņemto kredītu procentus ir jānoraksta. Bet vai viņi to darīs? šaubos......
Agnese Piparkuka
Ļoti gudrs ieteikums un pat ļoti loģisks un pareizs! Teiktu pat- ideāls, jo tiši par to un tā cilvēki domā un tas palīdzētu nedomāt par aizbraukšanu, lai nomaksātu parādus. Izcili!
Anonīms lietotājs 24640
Kāpēc lai valsts, tas ir, tie, kas strādā un maksā nodokļus, uzturētu idiotu armiju, kas nespēj par sevi parūpēties? Ja kāds ir tik stulbs, lai reklāmas ietekmē sagrābtos kredītus, ko nespēj atmaksāt, lai dara ko grib - ubago, pārdod to, ko par kredītiem sapircis, vislabāk, lai lasās prom no valsts. Lielākā daļa to liekēžu vispār nestrādā, jo te neesot viņu cienīgu darbu. Tad nu sanāk, ka tiem, kas kārtīgi strādā "necienīgu" darbu, neņem kredītu, kas ir pāri viņu iespējām, un nečīkstot iztiek, būtu jāuztur visi tie, kas turpinās ņemt kredītus, dzīvot pāri saviem līdzekļiem un nekad arī nespēs neko atmaksāt.
Juons Grigals
Ideja par valsts organizētu ātro kredītu pārņemšanu ir ģeniāla, bet "jēla". Ticams, ka šo kredītu procenti aptuveni ir atbilstoši riskam, tātad pārņemt uz daudz zemākiem nevarēs. Ir cilvēki, kas saņēmušies kredītus un atdot nemaz netaisās, pārtiek no gadījuma darbiem, vai vecāku pensijas. Bet valstij vajadzētu veicināt tādu kredītiestāžu veidošanos, kas pārņem mazāka riska ātros aizdevumus uz zemākiem procentiem.
Jabis Rue
Skauģim taisnība - un lai valsts paņem ķīlā pasi un parasto Id karti, tā vietā izsniegt tikai latviešu valstī derigu id karti, tad ar vienu šāvienu divi zaķi - neSaskaņas elektorāts no latviešu valsts izbraukt nevarēs un vietējiem uzņēmējiem saglabāsies čakli darbinieki
Anonīms lietotājs 18082
Jo vecāks, jo lielāks sviests Skauģim galvā. Lai viņš rāda priekšzīmi - nav viņam jāglābj visa pasaule. Lai palīdz saviem darbiniekiem - no "Lāči" naudas nomaksā darbinieku ātros kredītus, un tad 10 gadus pa 20 euro pateicīgies darbinieki atmaksās. Un galu galā - Skauģim sievas un bērnu tāpat nebūs zināmu iemeslu dēļ. Pasaulīgo manu debesīs nevajadzēs.
Ainars Osmanis
Galīgi greiza ekonomiskā domāšana gan viņiem !!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti