1:1

1:1 Gundars Rēders : Juris Jurašs

1:1

1:1 Gundars Rēders : Alvis Hermanis

1:1 Gundars Rēders : Linda Liepiņa

Uzņēmēja: Ja es apkalpotu klientus kā VID, nāktos slēgt savus restorānus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku attieksme pret klientiem ir pazemojoša, intervijā LTV raidījumā "Viens pret vienu" sacīja uzņēmēja, SIA "Wok to Walk" valdes locekle Linda Liepiņa. Viņa arī piebilda – ja viņas uzņēmumā klientus apkalpotu tāpat, kā to dara VID, šos restorānus nāktos slēgt.

Uzņēmēja uzsver, ka no ierēdņu puses ir milzīga neuzticēšanās pret uzņēmējiem. Turklāt par šādu attieksmi valsts aparātam maksā milzu naudu.

Biežās VID vizītes uzņēmumos viņa saista ar to, ka tam trūkst naudas, jo nespēj iekasēt nodokļus no lielajiem uzņēmumiem. Tā esot sistēma.

Tā kā Liepiņai ir arī uzņēmums Igaunijā, viņa norādīja uz kaimiņvalsts ierēdņu uzticēšanos uzņēmējiem un vienkāršām procedūrām. Kā piemēru viņa minēja nodokļu un darba inspekciju vizīti viņas uzņēmumā, kurā tika uzdoti daži jautājumi darbiniekiem un viņai, un pusstundas laikā vizīte tika pabeigta. Ierēdņi pat esot arī lūguši parakstīt dokumentu par to, ka uzņēmējai nav pretenziju par to, kā šī vizīte notika.

Viņa uzsver, ka starp valsti un uzņēmējiem jābūt konstruktīvam un normālam dialogam. Taču arī politiķu līmenī tas neesot konstruktīvs, bet drīzāk “tukšu salmu kulšana”. Turklāt Latvija kļūstot neprognozējama pat lielajiem investoriem, saka uzņēmēja, lēšot, ka drīzumā investori sāks pamest Latviju.

“Es neticu, ka var kaut ko mainīt,” atzīst uzņēmēja.

Savukārt Igaunijā viņa saskata uzņēmējdarbības perspektīvu, jo tur valsts priecājas par uzņēmumiem un palīdz ātri sakārtot dokumentus. Igaunijā gan valsts līmenī ir problēmas atrast labus un strādīgus darbiniekus.

Kopumā Latvijā situācija esot drūmāka - pirktspēja un līdz ar to apgrozījums krīt, tirgus kļūst mazāks. “Man būtu vieglāk aizvērt restorānu ciet,” saka Liepiņa, skaidrojot - ja viņai Latvijā nebūtu būtisku investīciju, tad slēgtu uzņēmumu. “Es šobrīd cīnos Latvijā,” piebilst Liepiņa.

Dokumenti

Uzņēmējas vēstule par uzņēmējdarbību un valsts institūciju darbu Latvijā un Igaunijā.doc

Lejuplādēt

54.5 KB

Jau iepriekš publiskajā telpā rezonansi raisīja Lindas Liepiņas vēstule, kurā viņa pauda sašutumu par dramatisko Latvijas un Igaunijas uzņēmējdarbības vides atšķirību un valsts institūciju attieksmi.
64 komentāri
inga
priekskam maksat nodoklus. labak no sis summas veidot uzkrajumus, vecumdienam.
janis ozols
netaisos savai vastij maksat nodoklus.
Mja
Šajā valstī tevi uzskata par normālu, ja ej prasīt pabalstus, tad viss ok, tu esi kārtīgs pilsonis - lolojams un atbalstāms. Bet ja mēģināsi pats nopelnīt naudu sev un savai ģimenei, tad esi gatavs, ka uz tevi skatīsies kā uz noziedznieku!
arī mazais
Valsts kase ir izzagta tukša, ierēdņi metas izgudrot aizvien jaunus veidus kā izspiest pēdējās asinis no tiem, kas vēl kustas! Soda naudas kā kases pildīšanas līdzeklis ir lielā cieņā pie visāsm institūcijām. Piedodiet,- ja pat policijai tiek uzlikts sodu iekasēšanas plāns, tad par kādu taisnīgumu mēs šai valstī varam runāt !!!???
Jopmatons
Kāda tauta tāda valsts.
mazais ēdināšanas uzņēmējs
Man tieši identiski bija VID kontrole, kā Lindai , es pateicos viņai par drosmi, tikai kā viņa varēs strādāt turpmāk , es baidos, ka viņu noēdīs. Man arī par iesprāgušu kases aparāta plombu gribēja paņemt kases aparātu, es izsaucu apkalpojošāsCHD pārstāvi, kurš pateica ka, vainīgas ir nekvalitatīvās plombas, ko VID iepērk, nevis uzņēmējs. Sodu 1500,- uzlika par to, ka pārsniedzu pavadzīmes apmaksu skaidrā naudā par 2000.00, jo drīkstēja 7000'- bet man bija 9000,- Interesantākais, ka soda naudu uzlika ne par starpību, bet par visu, arī atļauto . Teicu, ka tas nav taisnīgi, bet var būt brīdinājums, jo tā ir pirmā reize, nē parādīja MK NOTEIKUMUS.UN VISS. T'ā lūk.
Mes
Biznesa inkubatori nav bijuši kādus 2-3 gadus. Šajā laikā esam attīstījuši jaunus produktus, pilnībā un tikai no saviem personīgajiem ieguldījumiem. Atbalsts programmas iestrēgst ministrijās, nebeidzama gaidīšana.
Eva
Es par Ogres VID varu teikt tikai labu. Ļoti atsaucīgas dāmas ar tevi runā, kā ar cilvēku, nevis potenciālo zagli!! Paldies Jums.
Kex
VID neizgudro likumus!
uno
šeit nevar būt neatkarīgs, nepieņem, ja neesi "kopā ar citiem". riebīgi.
Jānis
Malacis Linda, visu pareizi pateica, tā teikt smuki noformulēja acīm redzamo!
AK
VID un UR salīdzinot kā tagad strādā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vēl ir pūciņas! Nedod dievs saskarties ar PTAL ierēdņiem, tiem patiešām ir vienīgais uzdevums aizklapēt visus uzņēmumus ciet, kas ir viņu interešu lokā! Vispazemojošākā servisa organizācija uzņēmējiem kāda ir redzēta kopš 1990 gada!
sarma - G
Pilnīgi piekrītu! Bet kāpēc pašam visu izdarīt, kā nākas. Vienkāršāk taču ir visu un visus nogānīt. Nez kāpēc man VID neviens nav ne rupji atbildējis, ne arī sniedzis nepareizu informāciju. Visi gribam labu izglītību, drošību, veselības aprūpi,bet, kad jāmaksā nodokļi tad - es nē, lai citi, VID'ā , REDZ, manI apvaino.
GtunaarsS
Domāju par šīm situācijām, kā valdība "čakarē" tautu, reizēm, arī mēs paši -viens otru. Brīžiem liekas, drīz tautai šīs situācijas piegriezīsies, ies protestēt, kā reiz, 13.janvārī, bet bars kretīnu atkal visu izjauks ar grautiņu. Nē, tas nav ļauns prieks. Es gribu teikt, ka mums JĀAUG savā domāšanā, bet, redzot, kā ziņu komentāros viens otru aprejam -maz cerību, ka valstī kas varētu uzlaboties. Latvija jau kādu laiku vairs nav brīva -ja cilvēki ir tā saindēti ar egoismu, rūgtumu, varas un naudas kāri, ja mūsu prāti ir iestiguši pelēcībā un kurnēšanā, vai tā ir Brīvība!? Kad Tu pēdējo reizi pateici "paldies" par ēdienu, drēbēm, tīru ūdeni un gaisu, par to, ka ir jumts virs galvas un gulta kur gulēt, par ģimeni, draugiem u.t.t.??? Jā, brīžiem ir grūti, bet "lai dzīvotu tīrā pilsētā un valstī, vispirms jānoslauka KATRAM sava durvju priekša"! Tikai gaiša sirds un prāts var būt brīvs.
Suns
Kamēr šo Leļļu teātri aiz aukliņām raustīs tie paši daži onkuļi, kuri sēž piejūras pilsētās un dažos citos "ierakumos", tikmēr nekas nemainīsies. Šogad - nemainīsies. Līdz nākamajām vēlēšanām, kad, ļoti iespējams, rezultāts būs dīvaini citādāks, nekā "onkuļi" tagad plāno un shēmo. Iespējams, ripos galviņas un būs bardaks uz brīdi, bet sakārtosies. Un vēl, protams, neprognozējama šobrīd ir USA ietekme, jo daudz kas var izmainīties pilnīgi neplānoti atkarībā no tās valsts vēlešanām. Ir Lielais Leļļu Teātris un Maziņais Leļļu Teātris. Mēs esam skatuves rekvizīti un marionetes abos teātros. Protams, marionetes var nejauši izdarīt korekcijas shēmā, bet tur jāsakrīt daudziem apstākļiem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti