Rīta Panorāma

Ukrainu atstājuši vēl 4 kuģi ar lauksaimniecības precēm

Rīta Panorāma

Intervija ar LOSP valdes priekšsēdētāju Gunti Gūtmani

Uz baznīcas jumta Klaipēdā uzstāda saules paneļus

Uz baznīcas jumta Klaipēdā uzstāda saules paneļus

Uz Marijas Miera Karalienes baznīcas jumta Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā uzstādīti saules paneļi. Projekts ļaus nākotnē samazināt maksu par elektroenerģiju, bet vēl svarīgāka ir piedalīšanās cīņā pret klimata pārmaiņām.

Mācītājs Mindaugas Slaustas norādīja: „Ekonomija nav svarīgākā. Galvenais motīvs, kas pamudināja uz šādu rīcību, bija klimata pārmaiņu problēma un mūsu pasaules dabas saglabāšana.”

Mācītājs uzsvēra, ka pāvests Francisks aicina domāt par mūsu planētu un tās saglabāšanu. Tomēr nedrīkst aizmirst arī par ikdienas saimnieciskajām rūpēm, un projekts pabeigts laikā, kad strauji pieaug elektrības cenas. Draudze savāca 11 000 eiro, pārējos 80% sedza valdība, un, pēc sākotnējiem aprēķiniem, ieguldījumam vajadzēja atmaksāties 5 gadu laikā. Taču tas notiks ātrāk, jo elektrības cenas pieaug straujāk, nekā to paredzēja eksperti. 

Valdība atjaunojamās enerģijas ražošanas subsīdiju programmu sabiedriskajām ēkām izveidoja 2014.  gadā, bet dievnami tajā iesaistījās pirms 2 gadiem.  Pirmās bija divas galvaspilsētas Viļņas baznīcas, bet Klaipēdas dievnams ir pirmais un vienīgais visā valsts rietumu daļā, kas uzstādījis saules paneļus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti