Rīta Panorāma

Intervija ar LĀI pētnieci, gadagrāmatas 2023 redaktori Sintiju Broku

Rīta Panorāma

Pērn pasaulē dubultojies starptautisko tūristu skaits

Ukraina pa jūru eksportējusi 18 miljonus tonnu graudu

Ukraina kopš augusta pa jūru eksportējusi 18 miljonus tonnu graudu

Ukraina no pagājušā gada augusta pa jūru eksportējusi 17,8 miljonus tonnu graudu un citus lauksaimniecības produktus. Tas pēc Krievijas iebrukuma kļuva iespējams tā dēvētās Melnās jūras iniciatīvas ietvaros.

ANO ģenerālsekretāra pārstāvis Farhans Haks informēja, ka decembrī Ukrainas eksports caur Melnās jūras ostām pārsniedza 3,7 miljonus tonnu jeb bija par miljonu tonnu lielāks nekā novembrī. Lauksaimniecības preces eksportētas kopumā uz 43 valstīm, un galvenie tirgi bija Ķīna, Spānija un Turcija.

Gandrīz 44% kviešu nosūtīti uz nabadzīgākajām valstīm, un 8% piegādāti Pasaules Pārtikas programmas ietvaros.

Ukrainas graudu eksportu apturēja Krievijas iebrukums 2022. gada februārī, bet eksports atkal kļuva iespējams pēc 22. jūlijā Kijivas un Maskavas vienošanās, kas tika panākta ar Turcijas un ANO starpniecību. Tā paredz kuģu kontroli Bosfora šaurumā pie Stambulas.

Tiesa, šis process nenotiek tik raiti, kā varētu vēlēties. Haks informēja, ka patlaban pie Turcijas krastiem ir vairāk nekā 100 kuģu, kas saistīti ar iniciatīvu, un 32 no tiem gaida inspekciju. Pēdējo divu nedēļu laikā vidējais kuģu gaidīšanas laiks starp pieteikumu un pārbaudi ir 21 diena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti