Trīs ceturkšņos FKTK par bankām saņēmis 129 sūdzības, par apdrošinātājiem - 40

Šogad trīs ceturkšņos Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) saņēmusi 129 kredītiestāžu klientu sūdzības un 40 apdrošināšanas sabiedrību klientu sūdzības.

Visos gadījumos, kad klients sūdzējies par konkrētas kredītiestādes darbību, FKTK pieprasījusi tai sniegt skaidrojumus. Izskatot 116 sūdzībās minēto, FKTK kredītiestāžu rīcībā nav konstatējusi Kredītiestāžu likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumus, sešās sūdzībās minēto FKTK izmantos uzraudzības vajadzībām, bet septiņās sūdzībās konstatēti trūkumi banku operacionālā riska pārvaldīšanā.

Visvairāk sūdzību - 36 - saņemts par kreditēšanas pakalpojumiem, 19 sūdzības bijušas par noguldījumiem, kontu apkalpošanu, 12 - par sadarbību, astoņas - par maksājumiem, septiņas - par komisijas maksu, liecina FKTK publicētie dati.

No 129 saņemtajām sūdzībām un iesniegumiem 34 gadījumos to iesniedzēji vērsušies FKTK par "Swedbank" darbību, 19 sūdzības tika saņemtas par bankas "Citadele" darbību, 14 sūdzības - par "DNB banku", 11 - par "SEB banku", desmit - par "Nordea" bankas Latvijas filiāli, astoņas sūdzības saņemtas par "Norvik banku". Pa sešām sūdzībām FKTK saņēmusi par "ABLV Bank" un "GE Money Bank", kā arī visām Latvijas bankām. Piecas sūdzības tika iesniegtas par "Privatbank", pa trīs sūdzībām par "Eesti Krediitipank" un "Latvijas Hipotēku un zemes banku". Pa vienai sūdzībai FKTK saņēmusi no "Baltikums Bank", "Rietumu bankas", "Danske Bank" filiāles Latvijā un "Bigbank" klientiem.

Saņemto sūdzību skaits par dažādiem tirgus dalībniekiem var atšķirties, jo to uzņēmējdarbības un tirgus daļas apjoms, kā arī uzņēmējdarbības veids ir atšķirīgs. Dati jāaplūko šo rādītāju kontekstā, atzīmē FKTK.

Par apdrošināšanas sabiedrībām FKTK trīs ceturkšņos saņēmusi 40 klientu sūdzības. Pēc visu saņemto klientu sūdzību izskatīšanas FKTK pieprasījusi apdrošināšanas sabiedrībām skaidrojumus. Nevienā no 40 sūdzībās minētajiem gadījumiem FKTK nav konstatējusi normatīvo aktu prasību pārkāpumus, par kuriem būtu piemērojamas Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā paredzētās sankcijas.

Izskatot 24 sūdzībās minēto, tika konstatēts civiltiesisks strīds, piecas sūdzības novirzītas izskatīšanai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja speciālistiem, par trīs sūdzībās minēto FKTK turpina izvērtēšanas procesu, savukārt par astoņās sūdzībās minēto ir panākti citi rezultāti, piemēram, veikta apdrošināšanas atlīdzības izmaksa, sniegts skaidrojums, atsaukta regresa prasība, sūdzība pārsūtīta citai kompetentai iestādei u.c.Desmit sūdzības saņemtas par apdrošināšanas atlīdzības atteikumu, septiņas - par apdrošināšanas atlīdzības apmēru, sešas - par normatīvo aktu neievērošanu, četras - par apdrošināšanas atlīdzības izmaksas kavēšanu, bet trīs - par nepamatotas regresa prasības izvirzīšanu.

Visvairāk sūdzību - desmit - saņemts par apdrošinātāju "Balva", kam jūnijā FKTK anulēja visas licences.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti