Rīta Panorāma

Intervija ar Lauri Bokišu par skolu programmu «Dzīvei gatavs»

Rīta Panorāma

Ko iesākt ar vecajām grāmatām?

Intervija ar tiesīgsargu Juri Jansonu par nodokļu reformu

Tiesībsargs: Par nodokļu parādniekiem kļuvuši arī skolēni

Tiesībsarga birojā saņemtie ziņojumi liecina, ka par nodokļu parādniekiem kļuvuši arī vairāki skolēni, kas bija strādājuši vasaras periodā, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

"Daudzi cilvēki nesekoja līdzi deklarēšanās sistēmām, paļaujoties, ka par viņiem maksā nodokļus, un nu kļūs par parādniekiem. Par nodokļu parādniekiem kļuvuši arī skolēni, kas vasaras periodā bija kaut ko darījuši," teica Jansons. Skolēnu parādi gan nav lieli - vien daži desmiti eiro.

Tiesībsarga birojs aizvadītajā nedēļā nāca klajā ar apjomīgu pētījumu, kurā analizēta nodokļu reformas ietekme uz iedzīvotājiem. "Daudziem iedzīvotājiem atvieglojumi, pozitīvie augļi no reformas nebūs pieejami. Jo vairāk bērnu, jo mazāk iespēju saņemt bonusus. Daudzas lietas tie, kas [nodokļu reformu] reklamēja, nebija nemaz izpētījuši un pat nezināja," stāstīja Jansons.

KONTEKSTS:

Gadu pēc nodokļu reformas nepatīkams pārsteigums var sagaidīt tos, kuri pērn atgriezušies darbā pēc ilgākas pauzes vai arī vairākos darbos kopā nopelnījuši virs 20 000 eiro. Neprecīzi prognozēta neapliekamā minimuma vai pilnībā nesamaksāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) dēļ var gadīties, ka VID jums drīzumā piestādīs rēķinu par nodokļu starpību.  

VID iepriekš nebija precīzas informācijas, cik cilvēkiem šāds nodokļa parāds varētu būt izveidojies. Dienestā gan atzina, ka saskaņā ar aptuvenām aplēsēm nodokļa parāds varētu būt aptuveni 60 000 cilvēku.

Otrdien, 5. martā, tie nodokļu maksātāji, kuri pirmie paspēja iesniegt aizvadītā gada ienākumu deklarācijas, savos kontos sāks saņemt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) daļu. Tikmēr citiem būs jādomā, kā valstij atmaksāt nodokļu parādu. 9273 cilvēkiem budžetā kopumā būs jāatmaksā 700 000 eiro liels nodokļa parāds, liecina dati par līdz šim izvērtētajām ienākumu deklarācijām.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) klientu apkalpošanas zāle aizvien ir stāvgrūdām pilna ar cilvēkiem, kuri nāk iesniegt aizvadītā gada ienākumu deklarācijas.  Kopš 1. marta VID saņēmis 230 000 deklarāciju, kas ir tikpat daudz, cik pērnā gada sešās dienās. No tām izvērtēti teju 150 000 deklarāciju. No budžeta atmaksājamā summa šobrīd sasniegusi vairāk nekā 26 miljonus eiro. Tik daudz kopumā sadalīs vairāk nekā 138 000 nodokļu maksātāju.

7 komentāri
Rihards Ronis
https://www.facebook.com/serega.pincuk/videos/2104763042916165/UzpfSTEwMDAwMzA0MDA5NjMzMzoxOTI4OTI3NDA3MjE4NTc3/
Anonīms lietotājs 34213
Sen jau to saucamo latviešu demokrātu bandu vajadzētu no saeimas iztriekt ar mēslu dakšām, kaut kur uz Tāliem ziemeļiem, nebūtu laika domāt par savu maku pildīšanu, kā piemēram mīļa Juta.
Anonīms lietotājs 34209
Bērni jau arī ir parādā? viņi taču ienīdīs šo valsti un pareizi darīs
Anonīms lietotājs 22614
valsts rīkojas preventīvi - radina pie domas, ka esi tai parādā...jau no bērnības)
Ariana ....
Cik tas var but aplami..pieprasit maksat no darbinieka..un dot zaļo gaismu d.devejam nemaksat par tevi nodokli! Talak vairs nav kur!
Vadims Lemtjugovs
Kā prasās pēc revolūcijas un taisnīgas tautas tiesas visiem LOPIEM kas valdījuši Latviju kopš neatkarības atgūšanas!!!!! Ja cilvēki barikādēs zinātu ar ko beigsies šī neatkarības atgūšana visus tos sprediķotājus tribīnēs gabalos sarautu un žurkām izbarotu!!!!!
Anonīms lietotājs 17722
Bet tāds taču bija nodokļu reformas mērķis! Vai tad nē?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti