Tiesa pasludina «Trasta komercbanku» par maksātnespējīgu

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 10.martā, pasludināja likvidējamo "Trasta komercbanku" par maksātnespējīgu un sāka tās bankrota procedūru. Tiesas spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams.

Iepriekš "Trasta komercbankas" likvidācijas procesā tika konstatēts, ka bankai nepietiek aktīvu visu kreditoru prasību apmierināšanai.

Vienlaikus tiesa nenomainīja bankas administratoru Ilmāru Krūmu, ko Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) rosināja aizstāt ar Armandu Rasu.

Iepriekš gan Krūms pats gribēja amatu atstāt, taču tagad pildīs pienākumus līdz nākamā administratora apstiprināšanai.

Jau ziņots, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) pērn martā pieņēma lēmumu anulēt AS "Trasta komercbanka" licenci pēc FKTK ierosinājuma, ņemot vērā, ka banka ilgstoši pieļāvusi nopietnus pārkāpumus vairākās svarīgās bankas darbības jomās – gan nespēja palielināt kapitālu, gan neievēroja “naudas atmazgāšanas” un terorisma finansēšanas novēršanas prasības. Lieli noguldījumi bankā bija 265 personām.

Pērnā gada martā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma atzīt AS "Trasta komercbanka" par likvidējamu.

Savukārt vēlāk par noguldījumiem aizvērtajā “Trasta komercbankā” ierosināti 30 kriminālprocesi. To ietvaros arestēti 11 miljoni eiro aizdomīgas naudas, vēstīja LTV raidījums “De facto”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti